Facebook Google+ Twitter

Lance Armstrong będzie musiał oddać 12 mln dolarów?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-10-25 13:54

Amerykanin Lance Armstrong został już pozbawiony zwycięstw w Tour de France, otrzymał również dożywotnią dyskwalifikację za doping. Teraz może stracić pieniądze.

 / Fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE KARABAKilka dni temu Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zaakceptowała werdykt Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA), która 24 sierpnia pozbawiła kolarza siedmiu wygranych w TdF, argumentując to zażywanym przez Armstronga dopingiem. Wszystkie wyniki, które Amerykanin uzyskał po 1 sierpnia 1998 roku, zostały unieważnione.

41-letni kolarz jeszcze tego samego dnia przyjął werdykt do wiadomości, ale nie wydał żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie, nie zwołał też konferencji. Usunął za to sformułowanie "siedmiokrotny zwycięzca Tour de France", które jeszcze do niedawna widniało na jego koncie twitterowym, zostawiając jedynie informacje o rodzinie, walce z rakiem oraz hobby: pływaniu, bieganiu, czy jeździe na rowerze.

To jednak nie koniec problemów bohatera największej afery dopingowej w historii kolarstwa. Teraz musi on bowiem zwrócić 12 mln dolarów premii za sukcesy w Tour de France. Największy z bonusów jaki otrzymał Amerykanin to 7,5 mln dolarów od firmy ubezpieczyciela nagród sponsorskich, które dostał po tym, jak w 2004 roku po raz szósty udało mu się zwyciężyć w "Wielkiej Pętli". Prawnik ubezpieczyciela wyraził się w tej sprawie jasno: "Przedstawiamy formalny wniosek o zwrot naszych pieniędzy. Jeśli w ciągu pięciu dni roboczych nie otrzymamy ich od pana Armstronga, rozpoczniemy kroki prawne" - podaje Polskie Radio.

Słynny sportowiec przebywa obecnie w ojczyźnie. Na razie nie wiadomo jakie ma plany na przyszłość, poza tym, że oficjalnie zrezygnował z szefowania założonej przez siebie fundacji Livestrong, mającej na celu walkę z nowotworem, którą złośliwi nazywają teraz "Liestrong" (ang. "wielkie kłamstwo").

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Do dziś nie mogę w to uwierzyć że Lance był takim oszustem...tyle lat oglądałem jego walkę w górach, gdzie ani Ullrich, ani Beloki, ani Pantani nie dawali mu rady i z każdym rokiem miałem nadzieje że ktoś w końcu z nim wygra bo TdF przez te 7 lat było takie monotonne, a on z taką łatwością ich ogrywał...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.