Facebook Google+ Twitter

Lance Armstrong się poddał. Nie chce udowadniać swojej niewinności

Siedmiokrotny zwycięzca Tour de France Lance Armstrong ogłosił, że nie będzie więcej walczyć o udowodnienie swojej niewinności. Amerykańska Komisja Antydopingowa od wielu lat oskarżała kolarza o stosowanie środków dopingowych, m.in. EPO i kortyzolu.

Lance Arnstrong (GP Midi Libre 2002) / Fot. de:Benutzer:Hase, CC 3.0Eurosport poinformował, że Lance Armstrong w czwartek zapowiedział, iż nie będzie się więcej odwoływać od zarzutów agencji antydopingowej. W czerwcu tego roku zawodnik został oskarżony przez agencję o stosowanie niedozwolonych środków: erytropoetyny (EPO), kortyzolu, hormonu wzrostu, transfuzji krwi oraz testosteronu. Od 2004 roku odpierał zarzuty, jakoby startował po zastosowaniu nielegalnych wspomagaczy.

Mimo zarzutów o sportowe oszustwa, żadna z kontroli dopingowych Armstronga nigdy nie wykazała stosowania dopingu przez kolarza.

"Dotychczasowe postępowanie prowadzone przed USADA kosztowało mnie i moją rodzinę wiele wyrzeczeń. Nie chcę nadal płacić za to tak wysokiej ceny. Nie jestem także w stanie stale udowadniać swojej niewinności w tym jednostronnym i nie fair w stosunku do mnie prowadzonym procesie" - można przeczytać w oświadczeniu na stronie internetowej Lance'a Armstronga.

Po oświadczeniu amerykańskiego kolarza Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) poinformowała, że natychmiastowo anuluje wszystkie wyniki zawodnika osiągnięte przez niego po 1 sierpnia 1998 roku i dożywotnio zawiesi go w startach.

Zdaniem Travisa Trygarta, dyrektora wykonawczego USADA, Lance Armstrong jest przykładem, że nie zawsze chęć wygrywania idzie w parze z uczciwością.

Urodzony 18 września 1971 roku w Plano (Teksas) Armstrong siedem razy zwyciężał w najsłynniejszym wyścigu kolarskim, Tour de France, w latach 1999-2005. W 1993 został mistrzem świata w wyścigu ze startu wspólnego. W 2000 roku na igrzyskach olimpijskich w Sydney, kolarz zdobył brązowy medal w tej samej kategorii. Lance Armstrong swoją karierę definitywnie zakończył w 2011 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

antyjudasz
  • antyjudasz
  • 24.08.2012 20:04

Badanie dopingu to zabawa czy poważny akt sportowo prawny? Psim obowiązkiem badających jest obrona Armstronga do skutku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprawa wraca jak bumerang od 2001 roku. Ciekawe czy rewelacje USADA mają coś w związku z tym, że prawnicy Amstronga złożyli pozew przeciwko USADA;) A po za tym USADA opiera swoje rewelacje na słowach Floyda Landisa. Tego samego, który stracił zwycięstwo w Tour de France w 2006 roku z powodu stosowania dopingu. Zresztą sam szef USADA nie przepada za Amstrongiem. I skoro jak twierdzi, że ma nie zbite dowody na to, że Lance stosował doping to dlaczego tych dowodów do tej pory nie udowodnił?

Komentarz został ukrytyrozwiń
pp
  • pp
  • 24.08.2012 16:10

Skoro żadne badanie nic mu nie udowodniło a jedynym dowodem są zeznania zazdrosnych kolegów którzy obudzili się kilkanaście lat po jego dopingu, to co to za proces?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niczego mu nie udowodnili, więc mu odbiorą. Gdzie tu sens?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.