Facebook Google+ Twitter

Lance Armstrong wyznaje: Brałem doping!

W nagraniu The Oprah Winfrey Show, najsłynniejszy kolarz świata Lance Armstrong, który do tej pory zaprzeczał stosowaniu przez siebie dopingu, przyznał się do używania środków wspomagających. Emisja show odbędzie się w czwartek wieczorem.

Lance Armstrong to legendarny mistrz kolarstwa. Przez lata niepokonany, wygrywał m.in. zawody Tour de France. Był zdobywcą "Potrójnej korony". W walce z wyścigiem, nie przeszkodziła mu równoczesna walka z nowotworem, którego wykryto u niego w 1996 roku. Po przejściu kilku operacji powrócił do zdrowia, założył fundację Livestrong i dalej odnosił sukcesy. Był przykładem dla tych, którzy stracili nadzieję. Był bohaterem.  / Fot. de:Benutzer:Hase

Niestety, od 2001 roku zaczęły się pojawiać wobec niego zarzuty stosowania dopingu. 24 sierpnia 2012, USADA, Międzynarodowa Federacja Kolarska odebrała Armstrongowi wszystkie zdobyte przez niego od 1 sierpnia 1998 roku tytuły. Co więcej, nałożono na niego karę dożywotniej dyskwalifikacji uniemożliwiającej mu zawodowe uprawianie jakiegokolwiek sportu. Przez lata nie przyznawał się do winy i wytykał bezsensowność oskarżeń ze strony USADA.

Jednak, w końcu nadszedł moment, w którym przyznał się do stawianych mu zarzutów. Oprah Winfrey napisała na Twiterze, że Lance Armstrong przyszedł na spotkanie "gotowy". Sportowiec potwierdził jej słowa mówiąc:

„Powiedziałem jej, że może pytać, o co tylko chce, a ja odpowiem na wszystko bezpośrednio, uczciwie i szczerze.”

Rozmowa trwała 2 godziny i odbyła się Hotelu Austin, w Teksasie. Przed spotkaniem z Winfrey, Armstrong spotkał się z pracownikami fundacji Livestrong. Przeprosił wszystkich za problemy, których im dostarczył.

W ten oto smutny sposób legenda największego kolarza dobiegła końca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.