Facebook Google+ Twitter

Lance Armstrong zamierza przyznać się do stosowania dopingu?

Amerykański dziennik "The New York Times" zakomunikował, iż słynny kolarz Lance Armstrong pozbawiony siedmiu zwycięstw w Tour de France zamierza przyznać się do stosowania dopingu.

 / Fot. Benutzer: Hase/CC BY-SA 3.0Według "The New York Times" opierającego się na anonimowych źródłach, Armstrong chce ponownie wrócić do czynnego uprawiania sportu, przyznając się do zażywania niedozwolonych substancji. Jego prawnik Tim Herman w wywiadzie dla agencji AP stwierdził: "Nic nie wiem na ten temat. Jednak wszystko jest możliwe. Jeżeli Lance będzie miał coś do powiedzenia, to z pewnością nie będziemy robić z tego tajemnicy".

Lance Armstrong w październiku 2012 roku został dożywotnio zdyskwalifikowany przez Amerykańską Agencję Antydopingową (USADA) za udział w jednym z najbardziej skandalicznych procederów dopingowych w historii sportu. Decyzję USADA podtrzymała później Międzynarodowa Unia Kolarska, przez co Armstrong został pozbawiony wszystkich siedmiu triumfów w Tour de France.

Afera z udziałem kolarza była jednym z największych skandali sportowych w 2012 roku. Współpracę z Armstrongiem zerwała m.in. firma Nike.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.