Facebook Google+ Twitter

Lanckorona. "Wniebowzięci" Ety Zaręby

Całość klimatu wystawy nawiązuje do tradycji Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie mistyka i sztuka lgną do boskiego pierwiastka.

Lanckorona. W Galerii Dom Golonki w Lanckoronie trwa wystawa fotografii dokumentującej święto Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Czarno-białe zdjęcia to nie tylko fotoreporterskie dokumenty, ale przede wszystkim pełne delikatności migawki z uduchowionych chwil. Postacie na fotografiach zdają się być niczym anioły (skojarzenie bardzo mocno związane z Lanckoroną), które zatrzymują się, przystają na ziemi by przez chwilę roztoczyć niebiański urok.
Lanckorona. Lanckorona.
Uchwycone przez Etę Zarębę dziewczynki w pierwszokomunijnych sukienkach są mocno skupione na swojej nieco dziecinnej, ale też dziecinie niewinnej duszy, która stara się pojąc tajemnice i dogmaty.

Całość klimatu wystawy nawiązuje do tradycji Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie mistyka i sztuka lgną do boskiego pierwiastka.
I to właśnie udało się bezbłędnie przedstawić artystce oraz pozostawić w naszych sercach. Lanckorona. Lanckorona. Lanckorona.

Eta Zaręba Ur. 19 kwietnia 1956 w Krakowie. Studiowała na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP, gdzie otrzymała dyplom z wyróżnieniem -1982 w Pracowni Grafiki Książki oraz w Pracowni Miedziorytu.
Udział brała w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Od 1994 z grupą Fotografia - Nowe Media (ponad 20 wystaw), indywidualne wystawy grafiki, rysunku i fotografii. Nagrody i wyróżnienia m.in. Nagroda Regulaminowa Międzynarodowego Triennale Grafiki Kraków 2000. Zajmuje się grafiką warsztatową i projektową, rysunkiem oraz fotografią.
W grafice książkowej współpraca z wieloma wydawnictwami m.in. WL, WAM, Arcana, Księgarnia Akademicka, a wcześniej KAW, LSW, Pusty Obłok, Polski Klub Ekologiczny. Podróżowała po Indiach, Ladakhu, Nepalu, Mongolii, Afryce.
Jest autorka albumu fotograficznego BIESZCZADY ( Libra 2003) oraz KRAKÓW - Widoki z Wieży Mariackiej ( Wyd. AA 2005)
Wystawa zorganizowana w ramach festiwalu Romantyczna Lanckorona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.