Facebook Google+ Twitter

Łańcut. Trwa XIV Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski

30 lipca rozpoczął się XIV Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski. Łańcut gości artystów z kraju i zagranicy, którzy uwieczniają malownicze miasto na płótnie przy pomocy farb i pędzla, rzeźbią w drewnie. Impreza potrwa do 11 sierpnia.

Czternasty już plener zainaugurowała wystawa kolorystki i pejzażystki, Wiesławy Markiewicz, z okazji 30-lecia pracy twórczej.

Plenery odbywające się w Łańcucie są kontynuacją plenerów julińskich, które miały miejsce od 1977 do 1997 roku. Wraz z przejęciem Dworku w Julinie przez Muzeum-Zamek w Łańcucie, plenery zostały przeniesione najpierw do pobliskiej Rakszawy, a później do Łańcuta. Do udziału w plenerach zapraszani są profesjonalni artyści. Malują akwarelą, farbami olejnymi, rzeźbią w drewnie, zajmują się ceramiką. W każdym plenerze bierze udział około 30 plastyków.

- Formuła pleneru jest taka, że zapraszam raczej pejzażystów. Łańcut jest miejscem ciekawym, jest więc co malować. Artyści malują to, co widzą. Siadają w parku, rozkładają sztalugi i starają się uchwycić to, co jest ulotne, co się za chwilę zmieni - mówi Jan Zenon Majczak, komisarz plenerów.

XIV Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski zakończy się, tak jak poprzednie edycje, roboczym wernisażem w Bursie w Łańcucie, który zaplanowany jest 11 sierpnia o godz. 19.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.