Facebook Google+ Twitter

"Langenort" popłynie najwyżej do... muzeum

Statek, na którego pokładzie kobiety mogły zaopatrzyć się w tabletki wczesnoporonne nie będzie już najprawdopodobniej pływał po wodach międzynarodowych. Jest to efektem zmiany holenderskiego prawa aborcyjnego.

Langenort / Fot. PAPHolenderski rząd, po 10 latach, postanowił rozprawić się z międzynarodową pływającą kliniką aborcyjną należącą do organizacji "Kobiety na Falach". Wszystko to dzięki podpisaniu przez obecne władze ustawy, która zezwala na sprzedaż tabletek wczesnoporonnych wyłącznie w wybranych klinikach w kraju. Tym samym właścicielka statku Rebecca Gomperts nie będzie mogła usprawedliwiać swojej działalności biznesowej argumentem, że wszystko, co dozwolone w Holandii, dozwolone jest również na holenderskim statku, pływającym po wodach międzynarodowych.

"Kobiety na Falach" póki co, przestraszyły się nowego rozporządzenia i odwołały zaplanowane rejsy do Chile, Nikaragui, Brazylii i Argentyny. Nie wiadomo także czy będą chciały walczyć o przywrócenie możliwości prowadzenia kampanii edukacyjnej dla kobiet i dystrybucji tabletek wczesnoporonnych, co było ich głównym celem. Jak podają, na pokładzie statku-kontenera, nigdy nie został wykonany żaden mechaniczny zabieg usunięcia ciąży.

Jak wiadomo, "Langenort" przycumował także swego czasu do Polski. W czerwcu 2003 roku pojawił się w porcie we Władysławowie, co rozpętało w naszym kraju istną medialną burzę. Najaktywniej protesty prowadziła wtedy Młodzież Wszechpolska i LPR. Ale nie tylko w Polsce działalność "Kobiet na Falach" budziła spore kontrowersje. W zeszłym roku, rząd w Hadze odebrał organizacji prawo do rozdawania pigułek na pokładzie po tym, jak prokuratura miała zastrzeżenia co do tego procederu u brzegów Hiszpanii.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.