Facebook Google+ Twitter

Lansowanie cichą nocą

Radny mazowiecki znów religijnie poraniony, na nowy bój o łaski wyborców wyrusza. Madonna już jakby w zapomnieniu, więc nowe wiatraki na horyzoncie się pojawiają. Lance w dłoń i do boju.

Kolęda "Cicha noc" należy do najbardziej znanych na świecie, przetłumaczono ją na ponad 300 języków. Tekst powstał na podstawie wiersza napisanego w 1816 roku przez austriackiego wikarego Josepha Mohra, a melodię dopisał w dwa lata później kościelny i organista z Oberndorfu k. Saltzburga - Franz Gruber. Oficjalnie jako pieśń kościelną uznano ją w 1866 r. Na ziemiach polskich znana była w zaborze austriackim i pruskim, jednak dziś śpiewane słowa
spolszczył do niej dopiero 1930 roku Piotr Maszyński.

Postępująca skleroza uniemożliwia mi przypomnienie sobie obecnie tytułu filmu, z którego zapamiętałem jedynie niezwykle znaczącą scenę: podczas wojny, po dwóch stronach frontu, w okopach, śpiewano tę kolędę w wigilijną noc w różnych językach. Co więcej, zarówno melodia, jak i cała pieśń wielokrotnie była wykorzystywana w różnorakich dziełach artystycznych, w tym także w reklamie. Od dawna stała się ogólnodostępnym dziedzictwem kultury, a prawa autorskie do niej wygasły.

Dlatego też, z ogromnym zdumieniem odkryłem na portalu Pro Polonia, którego strony zawsze z ciekawością odwiedzam, zafascynowany wręcz przygniatającą treścią niektórych informacji i wypowiedzi, apel podpisany przez znanego mi już uprzednio z przegranej batalii z Madonną, sławetnego Mariana Brudzyńskiego.

Tym razem pan radny sejmiku mazowieckiego, miast dbać o kanalizację, nowe miejsca pracy, sądzić z p. Giertychem o szambo, itp. sprawy, jakimi to radni zwykli się zajmować, wytoczył znów swe kolubryny i bombardy przeciw portalowi aukcyjnemu Allegro.

Dlaczego znów? A no bo i poprzednim razem miał z nim mocno na pieńku za wspieranie koncertu skandalicznej i perwersyjnej, jak ją nieustannie zowie, artystki Madonny. W sierpniu nie wyszło, skrył się więc, przyczaił i zasadzkę zastawiwszy, okazji dopieczenia znienawidzonej bestii wypatrywał. No i jak znalazł, napatoczyło się na same Święta. Allegro śmiało, w bezbożnym swym procederze, melodii z najświętszej kolędy do reklamy używać, mocno tym bluźnierczym aktem panmarianowe et consortes uczucia religijne raniąc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.12.2009 23:28

Masz racje, Antoni...

Bogowie nie są przygotowani na radnego Brudzyńskiego.

Oscar Wilde powiedział kiedyś, ze "jedynym grzechem jest głupota"

Zaczynam w to wierzyć...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.12.2009 23:09

Przyjemnie się czytało:) Jacku:) Bogowie nie zagrzmią - nie są przygotowani na aż takie pomysły....... żeby ingerować. Bez obrazy ale chyba i Oni nie wiedzą jak to czynić mają :) Więc puki co czekajmy wiosny, gdzie wraz z jej nastaniem burze "przemówią" swym gromkim głosem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.12.2009 22:06

:)))

Boże, Ty to widzisz i nie grzmisz?

Pawle, ukłony za język tekstu... Uwielbiam trylogię...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Idiotów ci u nas dostatek. A latoś specjalnie obrodzili.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy tacy ludzie jak pan radny mają jakiekolwiek uczucia,a religijne w szczególności. Mocno wątpliwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.