Facebook Google+ Twitter

Łap za gitarę, jedź do Wrocławia, bij rekord Guinnessa!

Chcesz ustanowić gitarowy rekord Guinnessa? Zagrać z ponad tysięcznym tłumem utwór Jimiego Hendrixa i usłyszeć na żywo zespól Deep Purple? Nic prostszego! Łap za gitarę i ruszaj do Wrocławia.

Próba bicia rekordu Guinnessa w ilości równocześnie grających gitarzystów na rynku we Wrocławiu, rok 2008 / Fot. PAPThanks Jimi Festival rozpocznie się 1 maja we Wrocławiu. Głównym punktem imprezy, już po raz siódmy, będzie pobicie dotychczasowego gitarowego rekordu Guinessa. W jednym miejscu i w tym samym czasie, pod dyrekcją Leszka Cichońskiego, muzycy zagrają legendarny utwór Hendrixa „Hey Joe”. W zeszłym roku na wrocławskim Rynku zgromadziło się 1951 gitarzystów. Jednak rekord ustanowiony w Polsce został szybko pobity. W Concorde, w Californii zagrało 2052 fanów rockowego brzmienia. Jak mówi współorganizator Festiwalu, Krzysztof Jakubczak: „Czas więc zjednoczyć siły, gitarzyści wszystkich stylów łączcie się, aby pokazać Ameryce, że moc jest z nami.”

Atrakcją tegorocznego festiwalu będzie bez wątpienia koncert zespołu Deep Purple. „Najgłośniejszy zespół świata” zagra na Polach Marsowych o godz. 19. Wcześniej jednak popularny utwór „Smoke on the Water” wraz ze zgromadzonymi na Rynku „rekordowiczami” wykona Steve Morse, gitarzysta zespołu.

plakat Thanks Jimi Festival 2009 / Fot. materiały promocyjneFestiwal rozpocznie się tradycyjnie w samo południe na wrocławskim Rynku. Od godz.12 ruszy rejestracja rekordzistów. Wskazówki, jak przygotować się do Rekordu (akordy, diagramy, mp3) oraz szczegółowe informacje dotyczące imprezy można znaleźć na stronach: www.cichonski.art.pl, www.heyjoe.pl, www.wrockfest.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dobry pasek i jedziemy;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mdleję! Musiałabym sobie kupić pasek, żeby móc grać na stojąco. To sen czy prima aprilis? Muszę dojść do siebie... ach! i plusuję, bo powaliłaś mnie tą wiadomością na łopatki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe ilu będzie chętnych... ??

http://ebooki27.nextore.pl/e-prasa/wydania_darmowe_c1029.xml

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.