Facebook Google+ Twitter

Łapią naiwnych na nowe iPhony

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-10-09 08:38

Ledwo nowy iPhone pojawił się na rynku, już sprytni fałszerze postanowili na nim zarobić wykorzystując ludzką naiwność i skąpstwo. Oferują nic niewarte atrapy jako telefony. Niebawem takie pułapki mogą pojawić się na polskich aukcjach internetowych.

Wnętrze atrapy iPhone'a / Fot. engadget.comNa ulicach rosyjskich miast pojawiły się atrapy telefonów Apple. Nie służą jednak ani do dzwonienia, ani do imponowania innym, ale do naciągania naiwnych. Sprytni oszuści korzystają z ludzkiej naiwności i czyhania na okazję. Zaczepiają przypadkowego przechodnia i skarżą się, że zostali okradzeni z pieniędzy na bilet lotniczy lub kolejowy. Ale na szczęście złodziej nie zabrał nowiutkiego iPhone'a. Co prawda bateria jest na wykończeniu i trzeba ją naładować lub wymienić w serwisie, ale jeszcze się włącza. I na dowód swoich słów włączają urządzenie. Pojawia się białe nadgryzione jabłko i... telefon zamiera. Zgodnie z zapowiedzią sprzedawcy.

Cena zawsze jest okazyjna i zawsze zaczepiony ma wrażenie, że robi świetny interes. Naiwny nabywca odchodzi ciesząc się z telefonu za półdarmo, a oszust rozpływa się w moskiewskim czy petersburskim tłumie.

Dowiedz się więcej na stronach Polska Dziennik Zachodni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.