Facebook Google+ Twitter

Lapidarium: detoks i areszt dla zatwardziałych palaczy

Nowy pomysł na bloga autorów Wiadomości24.pl - Lapidarium - fragmenty (nie dłuższe niż dwa zdania) aktualnych doniesień prasowych i naszych artykułów w jednym tekście. Medialny szum... ale uporządkowany. Zapraszam wszystkich do zabawy!

Nawet niemowlęta palą papierosy! Dzieci w każdym wieku i dorośli także. [...] Coraz więcej kobiet sięga po papierosy [...] Potem w różnych stanach ludzie trafiają do szpitala czy do ośrodka zdrowia. Z dyskoteki "Arena Club' karetka 3, 4 razy w nocy jeździ do Szpitala Wojewódzkiego na detoksykacje.

Trzeba chronić niepalących przed palaczami. Przeważnie wyznacza im się strefy, w których wolno im zapalić papierosa. Całkowitym zakazem palenia objęto wszystkie miejsca publiczne, w tym także restauracje, popularne tu bary karaoke, szkoły, miejsca pracy a nawet - plaże publiczne, tereny sportowe i częściowo parki. Nie wolno odpalać ich z ręki, na balkonie, z okna czy dachu pokrytego papą. Osoby, które nieostrożnie obchodzą się z tymi wyrobami, podlegają karze aresztu, grzywny albo naganie.

nałogowiec nie widzi raczej zdechłych płuc... / fot. Adam Degler– Sylwester i Nowy Rok to dwa dni w roku, kiedy odnotowujemy największą liczbę oparzeń – mówi dyżurny lekarz krakowskiego pogotowia ratunkowego. Teraz ważne jest, aby wytrzymać ten najgorszy czas - pierwsze kilka dni, kiedy najbardziej odczuwalne będą fizyczne objawy uzależnienia od nikotyny.

Jeśli chodzi o mnie, to praktykę mam dość sporą, bo "pierwszy raz" spłonął parę lat temu, a praktyka trwa do tej pory i nie raz na pół roku, raz na parę miesięcy, miesiąc, tydzień ... Przyznam, że pozwalam sobie na kilka piwek dziennie i palę papierosy. Bo ja, proszę Państwa, po prostu bardzo lubię być wolna. Wolna - przez wielkie W, co nie ma nic wspólnego z samowolą, ale bardzo wiele z poczuciem, że świadomie korzystam z danego mi prawa wyboru. Mój wniosek jest jeden - wszystko jest dla ludzi.

Cytowane artykuły:
http://www.wiadomosci24.pl/blog/bez_papierosa_dzien_zero_przed_nami_czas_walki_z_glodem_15480.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/niebezpieczne_fajerwerki_15310.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/hongkong_od_nowego_roku_zakaz_palenia_w_restauracjach_15404.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/rozejrzyj_sie_zanim_zapalisz_11718.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/policja_apeluje_o_ostroznosc_podczas_odpalania_fajerwerkow_15127.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/cala_polska_pali_dzieciom_4311.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/trzeba_chronic_niepalacych_przed_palaczami_5948.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/czy_marihuana_powinna_byc_zalegalizowana_podyskutujmy_2903.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/dr_katarzyna_gajewska_widzialam_dzieci_z_dziurami_w_mozgu_2843.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/uwaga_na_papierosy_i_alkohol_ostrzega_seksuolog_4429.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/inny_punkt_widzenia_czyli_dlaczego_nie_pale_13122.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/czy_palaczom_moze_grozic_bezrobocie_3743.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.