Facebook Google+ Twitter

Lapidarium: ekstatyczne tany w centrum handlowym

Nowy pomysł na bloga autorów Wiadomości24.pl - Lapidarium - fragmenty (nie dłuższe niż dwa zdania) aktualnych doniesień prasowych i naszych artykułów w jednym tekście. Medialny szum... ale uporządkowany. Zapraszam wszystkich do zabawy!

Wykreślić Boże Narodzenie z listy świąt. Bardziej świątecznie niż Boże Narodzenie obchodzi się święto Trzech Króli. Wtedy to do miast przypływa statek, który na swym pokładzie przywozi monarchów wraz z wielbłądami. Centra handlowe przeżywają prawdziwe oblężenie! W poszukiwaniu bożonarodzeniowych akcentów wybrałem się z aparatem do Galerii Łódzkiej. Oto co zobaczyłem.

Grupka około pięćdziesięciu osób zwartym kręgiem otaczała coś na wzór koła tanecznego, w którym co odważniejsi wdawali się w ekstatyczne tany. Pozostali przyglądali się podrygując z wyraźnym zadowoleniem, malującym się na ich twarzach. Ściskali, przytulali i tulili każdego kto chciał. To tu grają, śpiewają i tańczą Indianie, różne kościoły głoszą słowo boże, przeciwnicy wojny w Iraku nawołują do wycofania polskich wojsk z Bliskiego Wschodu. Człowiek samoistnie potrafi stanąć w płomieniach.

Po mniej niż dwóch godzinach w nowym systemie elektrycznym zostało włączone zasilanie. Nie udało się jednak rozwiązać problemu z panelem baterii słonecznych, w którym zawiódł mechanizm pozwalający złożyć go automatycznie.

Taki magiczny świat centrum handlowego odwołuje się do potrzeby bycia razem, poczucia rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości. Jak zwykle najwięcej wydamy na prezenty w tym roku. Podczas świątecznych zakupów zwróćmy uwagę czy nie kupujemy przypadkiem nieświeżej ryby.


Cytowane artykuły:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/swieta_tuz_tuz_jak_swietuja_inni_14120.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/zakupowe_szalenstwo_13832.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wykreslic_boze_narodzenie_z_listy_swiat_14244.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/orkiestra_uliczna_rozgrzewa_zmarznietych_paryzan_14290.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/fotoreportaz_swiateczna_galeria_lodzka_14295.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/trzeci_spacer_kosmiczny_zalogi_discovery_zakonczony_mozliwy_14241.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/przytulanie_darmowy_lek_na_smutki_14203.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/szwajcaria_albo_smierc_14265.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/uwaga_na_nieswieze_swiateczne_karpie_14298.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/czy_wierzymy_w_przedswiateczne_sklepowe_promocje_14256.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No i masz Ci babo placek,dopiero teraz zobaczyłam ten tekst Adamie.Oczywiście jest ekstatyczno - kosmiczny! Super i brawo za pomysł ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.12.2006 21:49

haha :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.