Facebook Google+ Twitter

Lapidarium: poselski seks w obywatelskim obiektywie

Blog autora Wiadomości24.pl - Lapidarium - fragmenty (nie dłuższe niż dwa zdania) aktualnych doniesień prasowych i naszych artykułów w jednym tekście. Medialny szum... ale uporządkowany. Zapraszam wszystkich do lektury i zabawy!

Każdy człowiek, dawniej anonimowy, który mógł tylko napisać coś na ścianie w klozecie, donos, albo list protestacyjny, czy polać się benzyną i podpalić, ma dzisiaj miejsce i narzędzia, żeby zorganizować wokół tego, co uważa za słuszne, jakąś komunikację. – Jest u nas i śmieszno, i straszno – powiedział nam Włodzimierz Zając, szef sejmowego biura listów i skarg. Strasznie bywa, kiedy obywatele wyrażają swoje opinie na temat posłów.

[...] Już prawie wszystkie zarzuty były wysuwane przeciwko Samoobronie, brakowało tylko afery rozporkowej. No to ją mamy. 31-latek, pochodzący z Przemyśla, obecnie bez stałego miejsca zamieszkania, pół roku temu opuścił zakład karny. Przesiedział pół roku i bardzo dobrze się za kratami sprawował. Drugi ze skazanych w tej samej sprawie - były poseł [...] pozostaje w więzieniu, z wyrokiem półtora roku. Funkcjonariusze zdradzają jedynie, iż w fotografowanym samochodzie na przednim siedzeniu znajduje się dwóch mężczyzn i kobieta, która wykonuje "nieprzyzwoite czynności”.

Przemysław Gosiewski, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS – My nie będziemy zajmować stanowiska w tej sprawie, bo nie zaistniała ona w trakcie istnienia koalicji, tylko znacznie wcześniej. Premier nie chciał powiedzieć, czy możliwe byłoby trwanie koalicji z Samoobroną, gdyby odszedł lider tej partii Andrzej Lepper. Potwierdził, że zastanawia się nad dalszym rozwojem wypadków w sytuacji, gdyby potwierdziły się podejrzenia o udziale Leppera w tzw. seksaferze.

Jakąś rolę odegrali tu dziennikarze. Każdy z nas inaczej podchodzi do dziennikarstwa obywatelskiego. Dziennikarze obywatelscy są często bliżej wydarzeń niż ich koledzy z tradycyjnych mediów. Nic dziwnego, że nieraz potrafią tych ostatnich wyprzedzić.

Cytowane materiały:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/kazimiera_szczuka_o_jezyku_blogow_oraz_dziennikarstwie_17553.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/zatrzymano_sprawce_kastracji_16052.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/byly_posel_jagiello_na_wolnosci_6285.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/kierowcy_lamiacy_przepisy_z_zemsty_podpalili_fotoradar_8039.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/renata_beger_dla_wiadomosci24_pl_brakowalo_nam_jeszcze_13160.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/maksymiuk_to_raczej_nie_bylo_samodzielne_dzialanie_beger_7524.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/dziennikarze_obywatelscy_w_akcji_6214.html http://www.wiadomosci24.pl/blog/wczoraj_w_wiadomosciach24_pl_jutro_w_tvn24_9793.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/pisze_do_ciebie_kochana_wladzo_14664.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/premier_kaczynski_zniecierpliwiony_kryzysami_w_koalicji_16801.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.