Facebook Google+ Twitter

Lapidarium: zamach stanu w odmienionej Norymberdze

Nowy pomysł na bloga autorów Wiadomości24.pl - Lapidarium - fragmenty (nie dłuższe niż dwa zdania) aktualnych doniesień prasowych i naszych artykułów w jednym tekście. Medialny szum... ale uporządkowany. Zapraszam wszystkich do zabawy!

Stare Miasto Norymbergi zupełnie zmienia swe oblicze w okresie Świąt Bożego Narodzenia.... Rzędy szachownic z ustawionymi obok zegarami czasowymi w które uderzało kilkadziesiąt osób na raz już robiły wrażenie. Jakież było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłem siedzącego naprzeciw dorosłego mężczyzny, kilkuletniego chłopca, który uniesioną w górę ręką komunikował swoje zwycięstwo!

Dzisiaj zamachy stanu wykonywane są inaczej - nie strzela się, nie ma czołgów na ulicy – powiedział Lepper w Ciechocinku podczas spotkania z działaczami kujawsko-pomorskiej Samoobrony. Sąd stanie przed koniecznością rozstrzygnięcia m.in. takich kwestii, jak to, czy w Polsce A.D. 2006 uniesienie przed siebie wyprostowanego ramienia jest dopuszczalną formą okazywania szacunku. A także czy dla tego typu gestów jest miejsce w sferze publicznej.

Rozpoczęły się także przesłuchania świadków. Byłem przekonany, że na korytarzach pojawią się anemiczne postacie o wyglądzie profesorów wyższych uczelni. Zamiast żreć, latać po kinach i pałętać się po dworcach kolejowych, narażając cenne zdrowie, będą sobie tanim kosztem emeryci strzępić języki przez telefon. Zdziwiłem się, widząc młodzieńców w czapkach z daszkami, odwróconymi na tył głowy i dziewczęta z kolczykami w nosie.

Jeśli sąd uzna winę oskarżonych za udowodnioną, grozi im kara śmierci. Tylko smutno jakoś ze świadomością, że za 15 czy 25 lat żaden prezydent nie uczci i pośmiertnie nie odznaczy.

Cytowane artykuły:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/sieg_heil_pod_krzyzem_katynskim_prokuratura_rozpoczela_14353.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/szachy_potrafia_ekscytowac_14338.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/fotoreportaz_swiateczna_norymberga_14367.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/saddam_dal_zgode_na_amunicje_specjalna_14369.html http://www.wiadomosci24.pl/artykul/polska_25_lat_pozniej_nie_tylko_bohaterowie_sa_zmeczeni_14343.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jakie sprytne wycinanki! ha!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Norymberdze, macie rację moim drodzy. Fatalny błąd. Międzynarodowy Trybunał Wojskowy, na którym skazano na karę śmierci paru hitlerowskich przyjemniaczków zebral się przecież w Norymberdze. Dałbym sobie minus, ale nie da rady.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Norymbergi - biję na alarm, póki Mirnal nie widzi :) Jest Norymberga, a nie Norymbergia.

A z "Norymberdze" to co jest nie tak? Jak to się odmienia prawidłowo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie tyle się czepiam, co pytam: czy forma "Norymbergii" jest poprawna? Tak jak "Norymberdze"?
A pomysł fajny, tylko to chyba będzie wymagało od autorów nie lada umiejętności. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.