Facebook Google+ Twitter

Łapówki za wyjazdy na misje

  • Źródło: OhmyNews
  • Data dodania: 2006-07-15 11:49

Poznańska Pokuratura Wojskowa prowadzi śledztwo w sprawie wręczania łapówek za wyjazdy na misje wojskowe. Żołnierze płacili po 1000 dolarów.

Śledczy zamierzają przesłuchać tysiące żołnierzy. Sprawa wypłynęła w listopadzie ubiegłego roku na Dolnym Śląsku. Tamtejsza żandarmeria wojskowa ustaliła, że jeden z chorążych załatwił sobie wyjazd na misję. Za pośrednictwem kolegi, również w stopniu chorążego, wręczył 1000 dolarów łapówki jednemu z członków komisji rozpatrującej kandydatury na takie wyjazdy. Pieniądze wziął pułkownik z dowództwa Śląskiego Okręgu Wojskowego. Wszystkim trzem już postawiono zarzuty korupcji, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

– Mamy powody przypuszczać, że nie był to odosobniony przypadek – mówi pułkownik Waldemar Praszczyk, rzecznik Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Sprawa nie dotyczy jedynie Dolnego Śląska, bo na misje wojskowe wyjeżdżali również żołnierze wielkopolskich jednostek. Prokuratura będzie badać tego rodzaju wyjazdy aż do 1994 roku. W tym okresie odbywały się misje pokojowe na Wzgórzach Golan, w Libanie, Iraku, Afganistanie czy krajach byłej Jugosławii.
Prokuratura apeluje do żołnierzy, którzy wręczyli łapówkę, aby sami zgłaszali to pod numer telefonu 061 857 25 81.
– Wtedy unikną odpowiedzialności karnej – zapewnia pułkownik Praszczyk.
(krys)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.