Facebook Google+ Twitter

Laptop dla każdego ucznia

Na wyspie Niue na jedno dziecko przypada jeden laptop.

 / Fot. herb NiueNiestety nie chodzi o Polskę a Niue, czyli małe państwo na Południowym Pacyfiku. Niue jest pierwszym krajem na świecie, który dzięki inicjatywie One Laptop Per Child (OLPC) może pochwalić się tym, że na jedno dziecko na wyspie przypada jeden laptop.

Na tej wyspie o powierzchni 260 km kw. mieszka ok. 1,5 tys. ludzi, głównie Polinezyjczyków, którzy na co dzień posługują się angielskim i niue. Dzięki OLPC na wyspę trafiło 500 laptopów wartości ok. 200 dolarów.

W Polsce też się dzieje...

 / Fot. Wikimedia commons. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Feddar_Notebook.jpgW 2009 roku w Polsce ma ruszyć rządowy program "Komputer dla ucznia", dzięki któremu każdy gimnazjalista będzie miał dostęp do laptopa i internetu, co miałoby pomóc mu w nauce. Według planów zakup laptopów będzie finansowany z budżetu i samorządów oraz w miarę możliwości z kieszeni rodziców. Program ma kosztować 500 mln rocznie.


źródło: media2.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.08.2008 16:02

Kaczyński miał 3 miliony mieszkań a Tusk laptop dla każdego ucznia

Komentarz został ukrytyrozwiń

... tak więc stajemy się uzależnieniu od komputerów - to chyba wystarczający dowód :)
cieszyć się że w Polsce jeszcze takiego cyrku nie ma?
Już to widzę - dzieciaki nawet zapomna jak wygląda zeszyt i ołówek hehe... no nieźle, nieźle...
Może lektury na dvd? wypracowania bez błędów w Wordzie ... czemu nie... i tępaków będa mieli - nie, przepraszam - to będzie wylęgarnia informatyków :-)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z powyższą opnią. Kto i w jaki sposób będzie odpowiadał za odpowiednie korzystanie z tych laptopów w gimnazjum? I taka mała dygresa, co rusz słyszę, że nauki/godzin lekcyjnych jest za dużo, więc jak znajdzie się czas na korzystanie z komputerów w szkole? Przecież nie chodzi tylko o lekcje informatyki i objaśnianie na czym polega Exel... A nie bardzo wyobrażam sobie lekcje goegrafii czy historii z wykorzystaniem laptopów. Uczniowie jakoś by temu sprostali, ale większość kadry nauczycielskiej mogła być mieć z tym nielada problem. Tak, zapomniałem, nauczyciele wolą znów wrzeszczeć o pomostowych emeryturach, zamiast skupić się na kształceniu tych, którzy będą robić na te emerytury nauczycieli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziecko w gimnazjum wykorzysta laptopa raczej do gier - więc jaki jest sens takowych akcji?
w liceum, szkołach średnich uczniowie zaczynają już powoli myśłeć o swojej przyszłości, więc może lapa wykorzystaliby w bardziej edukacyjnych celach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.