Facebook Google+ Twitter

Laptop za broń. Meksykański, bezpieczny interes

-Oddaj broń, a dostaniesz rower, tablet albo pieniądze. To wszystko w ramach akcji: " Dla Twojej rodziny, rozbrój się dobrowolnie".

 / Fot. wyborcza.plBrzmi to dosyć abstrakcyjnie, a nawet nierealnie, przeczuwając kolejnej, niespełnionej obietnicy. Władze Meksyku jednak widziały to inaczej. Złożoną deklarację, póki co realizują wzorowo. Zrodzona idea została stworzona w celu zmniejszenia, a może z czasem całkowitego zniwelowania panującej przestępczości oraz dostępności broni. W obawie przed zwiększeniem liczby ofiar śmiertelnych, konfliktów społecznych oraz dominacji jednej grupy nad innymi. Inicjatywa państwa wydaje się prosta. Oddasz broń, dostaniesz wartościową, materialną nagrodę. Dla ułatwienia całej procedury trzeba podkreślić, że osoba zdecydowana na oddanie pistoletu, bądź też karabinu, nie musi udostępniać swoich danych personalnych. Pierwszy dzień akcji zanotował spektakularny sukces. Z dokonanych transakcji, udało się zgromadzić 93 sztuki broni. Z dnia na dzień liczba systematycznie rośnie.

Meksykańska interwencja

Misja zwalczania przestępczości ma na celu uświadomienia obywateli Meksyku, jak wielkie zagrożenie i ryzyko niesie za sobą trzymanie broni w domu. Ciągle panująca w kraju wojna narkotykowa nie daje w pełni zapewnić bezpieczeństwa publicznego.
W 2006 władze państwa wypowiedziały kartelom narkotykowym wojnę i zamierzały zlikwidować je za pomocą użycia wojska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.