Facebook Google+ Twitter

Laptopy od rządu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-09 07:22

25 milionów złotych ma kosztować pilotaż programu kupowania gimnazjalistom laptopów - ustaliła "Rzeczpospolita". Dziennik pisze, że do Ministerstwa Finansów trafił już wniosek szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego, który stoi na czele zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie programu "Komputer dla ucznia". 25 milionów z przyszłorocznego budżetu ma wystarczyć na komputery i pilotaż programu.

"Rzeczpospolita" przypomina, że rozdawanie uczniom laptopów z oprogramowaniem edukacyjnym zapowiedział premier Donald Tusk w majowym orędziu.

Pilotaż ma wystartować we wrześniu przyszłego. Szkoły wybierze MEN. Wszystkie gimnazja projekt obejmie od roku szkolnego 2010/2011. Szacunkowy koszt to około 500 milionów złotych rocznie. Uczniowie będą laptopy wykorzystywać na lekcjach i w domu.

Jak podaje Centrum Informacyjne Rządu, trwa szczegółowa analiza "sposobu i zakresu wykorzystywania technik teleinformatycznych w polskiej edukacji". Co to oznacza? Beata Skorek z CIR wyjaśnia, że zespół zbiera informacje, jaki sprzęt komputerowy mają gimnazja, ilu uczniów korzysta z komputerów w domu i na lekcjach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.