Facebook Google+ Twitter

Łapy precz od GROM-u!

Powstaje społeczna inicjatywa poparcia apelu do generała Sławomira Petelickiego o ratowanie Jednostki Wojskowej 2305.

Oglądając dzisiaj wypowiedź generała Petelickiego w TVP3 INFO oraz w Polsacie News, dochodzę do wniosku, że władza w naszym kraju nie ma pojęcia o rządzeniu. Najlepszą wizytówką naszej armii w NATO jest GROM. Jednostka ta uznawana za jedną z trzech najlepszych tego typu w świecie. Powstała 13 lipca 1990 roku. Twórcą tej elitarnej jednostki jest Generał Sławomir Petelicki. Wielu urzędników, ministrów, posłów nie dawało szans Petelickiemu na stworzenie elitarnej jednostki. Twierdzili, że jest ona zupełnie niepotrzebna. Nie udało by się powołać
GROM-u bez pomocy USA.

Grom od 20 lat na całym świecie przeprowadza skomplikowane akcje odbijania zakładników. Nie zdarzyło się nigdy, podkreślam nigdy żeby podczas akcji zginął operator Grom-u. Świadczy to o najlepszym wyszkoleniu. "Ojciec" Gromu w dzisiejszej swojej wypowiedzi oznajmił wszystkim wyraźnie, że beton w MON jest bardzo twardy. Ja dołożę do tego jeszcze - bardzo głupi!
Generałowie w Dowództwie Wojsk Specjalnych wciskają nam kłamstwa, że wszystko jest super, lecz to jest nie prawda! Pokazano klasę gdy w Afganistanie do odbicia zakładników wysłano jednostkę, która była szkolona do innych zadań! Wstyd wielki -a GROM był w bazie i czekał na rozkaz. Zakładnicy nie żyją. Kompromitacja na całej linii! Do teraz nie ma jasnej odpowiedzi kto zawinił!

Generał Petelicki przytoczył wiele przykładów, które przyniosły wstyd naszej Ojczyźnie.
Afera bakszyszowa do teraz nie jest wyjaśniona. Katastrofy lotnicze, które zdarzyły się podczas panowania Bogdana Klicha pokazały jak profesjonalna jest nasza armia! W każdym normalnym kraju taki minister powinien podać się do dymisji. No ale Pan Bogdan Klich tego nie uczynił!Trzeba mieć honor ministrze i odwagę. Panu chyba brak odwagi i honoru!

Dzisiaj odchodzi 13 żołnierzy z Gromu. Jak mówi generał Petelicki, to nie przypadek. Szef Sztabu Generalnego WP gen. Cienich tłumaczy to najlepszym momentem do odejścia na emeryturę. Takie tłumaczenia nie powinny mieć miejsca. Ludzie, którzy są w sile wieku odchodzą na emeryturę z zupełnie innych powodów. Jak twierdzi Generał Petelicki wpływ na ich odejście ma sytuacja w jakiej znalazła się jednostka.

Mam nadzieję, że Generał Petelicki zostanie wysłuchany przez marszałka Grzegorza Schetynę i pomoże w ratowaniu JW 2305! Społeczna inicjatywa wsparcia już działa! Na portalu Facebook powstał profil "GROM RATUJMY GROM" Tam udowodnimy jakie poparcie w społeczeństwie ma GROM i jego "Ojciec" Stworzona zostanie strona, na której będzie apel do marszałka. Będą zbierane podpisy!
Ratujmy GROM. Siła i Honor!
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

osiecki
  • osiecki
  • 17.02.2011 20:13

rzeźnik, Ty osle. przecież Ty najdalej byleś na misji w Kaliszu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
PRZEMYSŁAW RZ. CZARNY
  • PRZEMYSŁAW RZ. CZARNY
  • 30.01.2011 12:20

SIŁA I HONOR. ŁAPY POLITYKÓW PRECZ OD "GROMU"!!!!!!!! I OD PRAWDZIWYCH ŻOŁNIERZY ZE WSZYSTKICH FORMACJI....WYSLIJMY POLITYKÓW NA "MISJE POKOJOWA" DO AFGANA I ZOBACZYMY ILU WRÓCI....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 30.01.2011 12:17

Czyżby to było celowe działanie tego rządu - aż strach pomyśleć że to prawda. O co chodzi ? dlaczego nas rozbrajają?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Władysławie BETON i Polityka to najgorsze połączenie! Marynarkę doprowadzili do skandalicznego stanu! Jesteśmy bezbronni!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W komentarzu do pańskiego artykułu "Petelicki ma rację" m.in.napisałem: " I ciągle zadaję sobie pytanie, jak możliwa była aż taka deprecjacja wartości polskich sił zbrojnych? Służyłem na okrętach Marynarki Wojennej - czy ktoś jeszcze pamięta, że była taka formacja?A może należało wzorem generalicji rosyjskiej dać wyraźny sygnał: ręce precz od armii?". No i mamy ciąg dalszy. No i znowu słyszymy, że nic złego się nie dzieje, że jesteśmy silni ( tym razem sojuszami ) i " że nawet guzika od munduru nie damy". A społeczeństwo musi występować w obronie tych, którzy mają je bronić. Totalna paranoja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.