Facebook Google+ Twitter

Larousse konkuruje z PWN: Czy wygra dzięki stringom?

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-12-01 21:36

0,13 gr za jedno hasło: z odmianą wyrazu i wytłumaczeniem jego znaczenia. Tyle właśnie kosztuje wiedza w polskiej Encyklopedii Larousse. Za publikację z 77 tysiącami haseł zapłacimy bowiem 99 złotych. Jest ona połączeniem encyklopedii ze słownikiem.

– Sprzedaż encyklopedii na świecie spada. W dobie internetu ludziom nie chce się szukać haseł w wielotomowych encyklopediach. Dlatego przygotowaliśmy domowy niezbędnik w jednym tomie, który łączy wiele różnych funkcji – tłumaczy Agnieszka Kaczmarczyk z Larousse.

Dodaje, że do opracowania haseł specjalnie zatrudniono znanych językoznawców i osoby młode, by język używany w opisach był zrozumiały, a hasła nadążały za potrzebami czytelników.

– Tylko w naszej encyklopedii znalazło się np. hasło stringi – dodaje. Francuską wersję encyklopedii na potrzeby polskich czytelników przekładał 30-osobowy zespół. Zajęło mu to cztery lata.

– Przełożyliśmy kod kulturowy. Dodaliśmy polskie miejscowości, ważne postacie, rozbudowane informacje o państwach słowiańskich – podkreślają autorzy encyklopedii. W tworzenie encyklopedii zaangażowali się także prof. Jerzy Bralczyk i prof. Jan Miodek. Pierwszy ze znawców języka polskiego zajął się opracowaniem „nowych słów”, drugi – najczęściej popełnianymi błędami we współczesnej polszczyźnie. Encyklopedia liczy ponad 2 tys. stron, w tym wiele ilustracji. Stworzenie takiej publikacji od podstaw kosztowało 4 mln zł.

OK, MK (APP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.