Facebook Google+ Twitter

"Las Polski" niekoniecznie polski?

Doskonałym źródłem informacji o każdej spółce jest KRS. Pracownicy Lasów Państwowych prenumerują miesięcznik branżowy pt. "Las Polski", okazuje się że 89,82 proc. udziałów w wydawnictwie ma niemiecka spółka Deutscher Landwirtschaftsverlag GMBH.

Z obserwacji rynku mediów widać, że biznes niemiecki od kilku lat mocno inwestuje w ogólnopolskie media branżowe. Niemcy wydają część gazet motoryzacyjnych, promując przede wszystkim swoje niemieckie produkty.

Przedsiębiorcy leśni, czyli firmy usługowe świadczące pracę na rzecz Lasów Państwowych prenumerują właściwie jedyną w branży gazetę skierowaną do nich. Pismo występuje pod wdzięczną nazwą "Drwal". Większość artykułów traktuje o technologiach w leśnictwie, czyli o maszynach za nawet 1,5 mln zł.

Pracownicy Lasów Państwowych prenumerują miesięcznik pt. "Las Polski",
który okazuje się, że niekoniecznie jest polski. Co więcej rzesza 22 tys. urzędników w zielonych mundurach jest przekonana, że gazeta jest państwowa. Gazeta nie dość, że nie jest gazetą polskich lasów państwowych, to nie jest też do końca polska. W KRS-ie Wydawnictwa Oikos znajdziemy udziałowców: 89.82 proc. - Deutscher Landwirtschaftsverlag GMBH., 5.09 proc. - Witold Karol Łasica, 5.09 proc. - Jacek Kłudka. Okazuje się, że polski zarząd niewiele ma do powiedzenia w sprawach gazety. O wszystkim i tak decydują Niemcy. Dlaczego więc wciąż nazwa gazety jest Las "polski"?

Część gazet rolniczych, np. "Agromechanika" Wydawnictwa OIKOS kierowana do rynku rolniczego, (który w naszym kraju biedy nie zaznaje, zwłaszcza dzięki licznym dotacjom z PROW wydawanym w większości na maszyny rolnicze), jest utrzymywanych mimo braku rentowności, w celu promocji niemieckiego rynku maszyn. I tego nasz naród powinien uczyć się od Niemców. Czyli promować w pierwszej kolejności produkty pochodzenia regionalnego, w drugiej pochodzenia krajowego. W naszym kraju myślenie niestety jest inne. Często doceniamy bardziej zachodnią markę niż nasze polskie produkty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tadeusz Pukaluk
  • Tadeusz Pukaluk
  • 03.04.2012 12:25

Jako leśnik z wieloletnim stażem, przed rocznicą Katastrofy Smoleńskiej, apeluję do polskich leśników - przebudźcie się! Odrzućcie obce podszepty, stańcie jak wasi dziadowie do walki o Polski Las (a nie taki z zawartością polskości 10,18%).

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leśnik z Puszczy
  • Leśnik z Puszczy
  • 27.03.2012 18:14

Maniuś nie rób leśnikom obciachu. Las to jest jedyne merytoryczne pismo leśne w Polsce. Tylko z niego można się dowiedzieć, oprócz oczywiście plotek, co się dzieje w naszym leśnym grajdole. Niezależni, nieprzekupni młodzi leśnicy i co dla Ciebie najważniejsze z polskim rodowodem!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Pukaluk
  • Tadeusz Pukaluk
  • 23.03.2012 09:00

No nareszcie ktoś to przebadał i napisał samiutką prawdę! Ten Las "Polski" to jest niemiecka propaganda. Oni tam walczą z polskim modelem leśnictwa, którego zazdroszczą nam inne kraje europejskie i nie tylko. Przeżywamy teraz zmasowany atak na Polskę. Ten cały Las Pseudo-polski, Der Drwal i Deutschemechanika to są narzędzia tego ataku. Polscy Leśnicy obudźcie się! Nie czytajcie tego bo tam się opluwa dobre imię Polskich Lasów Państwowych bardzo dobrze zarządzanych, ostatniego dobra w naszym Kraju, którego nie zszargała polityczna koniunktura, nie rozdrapały różowe hieny spod znaku michnikowsko-kwaśniewskiego oportunizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.