Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3581 miejsce

Las to dobrze zorganizowany system. Książka "Sekretne życie drzew" stała się międzynarodowym bestsellerem

Na polskim rynku księgarskim, w listopadzie ukazała się nietypowa książka o życiu lasu i drzew. Jej autorem jest leśnik Peter Wohlleben. "Sekretne życie drzew" zostało już przetłumaczona na 26 języków a ilość nakładów przekroczyła ponad pół miliona.

 / Fot. Skan okładkiPeter Wohlleben autor książki Sekretne życie drzew, ponad dwadzieścia lat pracował w Zarządzie Lasów Państwowych w Niemczech. Zrezygnował jednak z posady urzędniczej, aby móc realizować swoją wizję ochrony przyrody. Obecnie opiekuje się lasami w górach Eifel (Góry Łupkowe w Krainie Renu i Palatynatu). Tam z powodzeniem kultywuje leśnictwo w gminie Hümmel oparte na ekologicznych i ekonomicznych podstawach. Pisze książki, wydał do tej pory 16 pozycji książkowych, związanych z przyrodą i lasem. Jest częstym gościem w niemieckich programach telewizyjnych. Swoją wiedzą chętnie dzieli się w licznych publikacjach i podczas seminariów.

Książka Sekretne życie drzew ukazała się w 2015 roku w Niemczech i przez wiele miesięcy, zajmowała pierwsze miejsce na niemieckich listach bestsellerów. Z tego powodu stała się obiektem międzynarodowego zainteresowania. Przetłumaczono ją już na 26 języków łącznie z chińskim i koreańskim. Naturalnie są dalsze zapytania o licencje na tłumaczenie tej pozycji.

Bardzo wiele można dowiedzieć i nauczyć się z tej książki, czyta się dobrze bo jest to fascynująca lektura. W charakterystycznym stylu opowieści Peter Wohlleben tworzy obraz lasu, dobrze zorganizowanego systemu społecznego - ekosystemu, w którym z jednej strony panuje prawo dżungli, a z drugiej strony reguły współżycia. Opowiada o drzewach, które z oddaniem troszczą się o potomstwo, pielęgnują stare i chore drzewa i wzajemnie zwalczają pasożyty. Snuje niesamowite historie o życiu lasu. Dla niego drzewa, są nie tylko rosnącym materiałem ale istotami o dużej wrażliwości.
Peter Wohlleben w książce opiera się na wynikach badań naukowych jak również dzieli się z nami własnymi doświadczeniami wynikającymi z jego doświadczeń. Polecam książkę dla wszystkich nie tylko miłośników przyrody, lasu i drzew.

Peter Wohlleben, Sekretne życie drzew, Wydawnictwo Otwarte, Kraków 2016, stron 251, ISBN 978-83-7515-187-9
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Bardzo interesująca pozycja, czytałam w oryginale w 2015 roku. A teraz zakupiłam egzemplarz polskiego wydania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z przyjemnością przeczytam tę książkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z panem Wiesławem... W świetny sposób napisana rekomendacja książki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mysle ze taka ksiazka moglaby się znalezc w każdej rodzinnej biblioteczce na swieta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.