Facebook Google+ Twitter

Laskowice Pomorskie. Pociąg staranował samochód

Kwadrans po godzinie 16, na przejeździe kolejowym, około 10 km od Laskowic Pomorskich, pociąg pospieszny "Bachus" z Bydgoszczy do Gdańska uderzył w samochód osobowy.

Pechowy Bachus z okien przybyłego na ratunek Mieszka / Fot. Michał ZarzyckiSłużby ratownicze w komplecie / Fot. Michał ZarzyckiStraż pożarna rozcięła wrak auta, aby wydobyć samotnie podróżującego kierowcę. Człowiek dawał oznaki życia, mimo że był wleczony pod zderzakiem lokomotywy przez kilkaset metrów. Niestety w trakcie reanimacji zmarł.

Osoby, którym udało się porozmawiać ze służbami ratowniczymi twierdzą, że przyczyną wypadku była nieuwaga kierowcy spowodowana prowadzonymi na tym odcinku remontami torów i związanymi z nimi zmianami kierunku ruchu pociągów. Pociąg nadjeżdżający z Bydgoszczy poruszał Najbardziej uniwersalni i godni podziwu byli jak zwykle strażacy, służąc pomocą i informacją także zwykłym pasażerom / Fot. Michał Zarzyckisię po torze w jej kierunku, a kierowca patrzył w przeciwną stronę. Błędna, a w każdym razie niedostateczna ocena sytuacji zakończyła się dla niego tragicznie.

Mimo zmroku, trudnych warunków atmosferycznych i ograniczonego dostępu do miejsca wypadku, akcja ratownicza rozpoczęła się szybko i przebiegała sprawnie. Po dwóch godzinach wydobyto spod lokomotywy zakleszczony samochód i równolegle rozpoczęła się ewakuacja pasażerów do podstawionego po sąsiedzku pociągu pospiesznego "Mieszko", który z godzinnym opóźnieniem dotarł do Gdańska.

Relacja pasażera z chwili zderzenia: BLIP

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Opis wydarzenia czytelny, jednak zdjęć lepiej aby w ogóle nie było, niż były takie, jak widać (nic na nich nie widać).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.