Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8901 miejsce

Łaskowyj Maj: kontrowersyjny boys band

Świat show-biznesu może być okrutny... nawet w ZSRR.

 / Fot. http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:%D0%9B%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B9_%D0%BC%D0%B0%D0%B9.jpgW II połowie lat 80. XX wieku producent muzyczny z Moskwy - Andrej Razin - wpadł na pomysł założenia młodzieżowego zespołu. Przyszłych członków bandu szukał głównie w radzieckich sierocińcach. W 1988 do grupy dołączył Yura Shatunov (znany w Polsce z przeboju "Belyje rozy"). Ten utalentowany nastolatek miał za sobą trudną przeszłość. Jego matka zginęła w wypadku samochodowym, a ciotka zajmowała się nim tylko do 5 roku życia. Przez kilka lat Yura tułał się po domach dziecka - często z nich uciekał. Gdyby nie pomoc producenta, chłopak zostałby bezdomnym. Młody wokalista szybko stał się idolem nastolatek - dla władz ZSRR sam zespół był wielkim utrapieniem. Na koncerty przychodziły tysiące fanek, a trasy koncertowe objęły cały kraj.

Pod koniec lat 80. XX wieku "Łaskowyj Maj" wystąpił na Łużnikach w Moskwie jako support przed La Toyą Jackson. Na koncert przyszło podobno 60 tys. ludzi, z czego prawie 90 proc. opuściło stadion po występie grupy Razina. W 1989 roku wybuchł wielki skandal wokół zespołu. Okazało się, że moskiewski producent stworzy kilka podobnych zespołów o tej samej nazwie, które podróżowały po ZSRR. "Podrabiane" bandy grywały głównie na wsiach. Według nieoficjalnych danych "Łaskowyj Maj" do 1992 roku koncertował do 50 razy na miesiąc i sprzedał prawie 50 milionów biletów. Andrej Razin stał się milionerem (posiadał m.in. duży dom jednorodzinny z basenem w Moskwie). Młodzi muzycy zyskali tylko sławę...

Na początku lat 90. XX wieku zespół rozpadł się, a członkowie boys bandu rozstali się w burzliwej atmosferze. Shatunov zdecydował się zakończyć karierę i zaczął pracować w stolicy Rosji w firme komputerowej. Idol nastolatek powrócił na scenę w 2001 roku, jak do tej pory koncertuje głównie w: Rosji, Niemczech i byłych republikach ZSRR. Od 2006 roku występuje razem z "Łaskowyj Maj".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Idolka
  • Idolka
  • 01.06.2011 01:02

Belyje rozy jest super i zazdroszczę rodzeństwo ze kiedyś się przy tym bawiło ,teraz nie ma przy czym niestety ;(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.