Facebook Google+ Twitter

Latać lubi cały rząd

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-08-27 08:13

Wicepremier Lepper faktycznie uwielbia podniebne podróże. W ciągu czterech miesięcy, od 1 maja do 24 sierpnia korzystał z samolotu 15 razy. Jak się jednak okazuje nie tylko Lepper lubi latać.

Przedstawiciele rządu w ciągu niespełna 4 miesięcy wykonali 63 służbowe loty krajowe i zagraniczne na łączną kwotę kilkuset tysięcy złotych.

W czwartek Dziennik Bałtycki podał, że wicepremier i minister rolnictwa Andrzej Lepper lata służbowym samolotem do Darłowa, gdzie mieszka jego rodzina. W samym tylko lipcu na trzy loty rząd wydał prawie 17 tysięcy złotych z czego 2 tysiące wydano na jedzenie i picie podczas lotów.

Okazuje się jednak, że takich służbowych lotów było więcej. I nie tylko wicepremiera Leppera.

- Specjalny wojskowy transport lotniczy wykorzystywany jest przez przedstawicieli rządu w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych. - wyjaśnia Beata Żmijewska, główny specjalista Centrum Informacyjnego Rządu. - W przykładowym okresie 1 maja - 24 sierpnia br. w ramach limitu rządowego zewidencjonowanego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wykonanie 63 służbowych lotów krajowych i zagranicznych, z czego 23 na potrzeby prezesa Rady Ministrów oraz 40 lotów na potrzeby wiceprezesów RM oraz ministerstw i innych organizacji rządowych (w tym loty z pomocą medyczną i humanitarną dla ofiar trzęsienia ziemi w Indonezji oraz loty ewakuacyjne związane z konfliktem zbrojnym w Libanie) W tym okresie wicepremier Andrzej Lepper odbył łącznie 15 lotów służbowych.

Praktyki stosowane przez urzędników państwowych nie podobają się posłom. Koalicjanci podchodzą do sprawy delikatnie, ale opozycja sejmowa nie przebiera już w słowach.

- Ministrowie takich sytuacji powinni unikać, szczególnie z wydawaniem dużych kwot na cateringi - mówi Robert Strąk, słupski poseł Ligi Polskich Rodzin - Nie wiem jednak o szczegółach i nie chciałby tego komentować.

- Nie mam żadnych wątpliwości, że Lepper latał do domu prywatnie, a nie służbowo - mówi Stanisław Gawłowski, poseł PO z Darłowa. - Jeszcze większym skandalem jest wydawanie publicznych pieniędzy na jedzenie. Lepper dostaje tak przyzwoite wynagrodzenie, że śmiało stać go na kupno posiłków na loty, które moim zdaniem, nie są służbowe.
Hubert Bierndgarski
h.bierndgarski@prasa.gda.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Każdemu by się dobrze latało, za cudze pieniądze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lepper, cynik i nihilista. Widły w garść, gumofilce na nogi i kufaja na plecy. Do obory !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.