Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26045 miejsce

Latać po amerykańsku. Muzem wojskowe w Duxford - cz. 1. Zdjęcia

Założone w 1977 roku Imperial War Museum Duxford zachwyca ilością zgromadzonych eksponatów oraz dbałością o prezentację najróżniejszych ekspozycji. Dziś obejrzymy stałą wystawę poświęconą lotnictwu amerykańskiemu.

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Tuż za szybą i odbitymi w niej chmurami, wita nas Douglas C-47 Skytrain. Samolot ten wziął udział w słynnej akcji Most III - nocą 25/26 lipca 1944 r. wystartował z lądowiska pod Tarnowem, zabierając na pokład m.in. elementy rakiety V-2. Fot. Tomasz Osuch
Tuż za szybą i odbitymi w niej chmurami, wita nas Douglas C-47 Skytrain. Samolot ten wziął udział w słynnej akcji Most III - nocą 25/26 lipca 1944 r. wystartował z lądowiska pod Tarnowem, zabierając na pokład m.in. elementy rakiety V-2. Fot. Tomasz Osuch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Anna B.
  • Anna B.
  • 11.02.2012 15:04

Super!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe +5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pierwsze zdjęcie "Zdjęciem Tygodnia, ba Miesiąca..." :* Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecudne zdjęcia Panie Tomaszu. Niektóre z tych samolotów człowiek zna tylko z telewizorni ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojny nie potrzebują muzeów. I tak wystarczająco dużo się o nich pamięta. Za to naprawdę przydały by się jakieś ładne lokalizacje muzeom prezentującym polskie osiągnięcia. Przykładowo w Warszawie oddział Muzeum Techniki został zlikwidowany, bo HG-W stwierdziła, że ludziom bardziej potrzebna jest kolejna galeria handlowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Katarzyna Malicka
A co ma muzeum lotnictwa do muzeum II wojny? Poza tym jak zrobią muzeum II wojny w Polsce to pewnie będzie kolejne miejsce płaczu nad dolą biednej Ojczyzny. A co do samolotów z II wojny to zapraszam bliżej bo do Krakowa. W Muzeum Lotnictwa Polskiego można obejrzeć m.in.: Messerschmitt Bf 109G-6, PZL P.11c, Polikarpow Po-2 LNB, PWS 26, Supermarine Spitfire LF Mk.XVIE, Avia B.33 (licencyjny Ił-10). Może nie to co w USA ale wyglada całkiem nieźle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Az miło popatrzeć na te samoloty. Ja poproszę następne części:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedy wreszcie doczekamy się muzeum II wojny światowej w Polsce? Ciągle tylko obietnice, a w innych krajach piszą historię za nas. Przecież mielibyśmy tyle do pokazania... Szkoda, że póki co musimy zadowalać się zagranicznymi muzeami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.