Facebook Google+ Twitter

Latać po amerykańsku. Muzem wojskowe w Duxford - cz. 1. Zdjęcia

Założone w 1977 roku Imperial War Museum Duxford zachwyca ilością zgromadzonych eksponatów oraz dbałością o prezentację najróżniejszych ekspozycji. Dziś obejrzymy stałą wystawę poświęconą lotnictwu amerykańskiemu.

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Tuż za szybą i odbitymi w niej chmurami, wita nas Douglas C-47 Skytrain. Samolot ten wziął udział w słynnej akcji Most III - nocą 25/26 lipca 1944 r. wystartował z lądowiska pod Tarnowem, zabierając na pokład m.in. elementy rakiety V-2. Fot. Tomasz Osuch
Tuż za szybą i odbitymi w niej chmurami, wita nas Douglas C-47 Skytrain. Samolot ten wziął udział w słynnej akcji Most III - nocą 25/26 lipca 1944 r. wystartował z lądowiska pod Tarnowem, zabierając na pokład m.in. elementy rakiety V-2. Fot. Tomasz Osuch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Anna B.
  • Anna B.
  • 11.02.2012 15:04

Super!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe +5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pierwsze zdjęcie "Zdjęciem Tygodnia, ba Miesiąca..." :* Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecudne zdjęcia Panie Tomaszu. Niektóre z tych samolotów człowiek zna tylko z telewizorni ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojny nie potrzebują muzeów. I tak wystarczająco dużo się o nich pamięta. Za to naprawdę przydały by się jakieś ładne lokalizacje muzeom prezentującym polskie osiągnięcia. Przykładowo w Warszawie oddział Muzeum Techniki został zlikwidowany, bo HG-W stwierdziła, że ludziom bardziej potrzebna jest kolejna galeria handlowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Katarzyna Malicka
A co ma muzeum lotnictwa do muzeum II wojny? Poza tym jak zrobią muzeum II wojny w Polsce to pewnie będzie kolejne miejsce płaczu nad dolą biednej Ojczyzny. A co do samolotów z II wojny to zapraszam bliżej bo do Krakowa. W Muzeum Lotnictwa Polskiego można obejrzeć m.in.: Messerschmitt Bf 109G-6, PZL P.11c, Polikarpow Po-2 LNB, PWS 26, Supermarine Spitfire LF Mk.XVIE, Avia B.33 (licencyjny Ił-10). Może nie to co w USA ale wyglada całkiem nieźle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Az miło popatrzeć na te samoloty. Ja poproszę następne części:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedy wreszcie doczekamy się muzeum II wojny światowej w Polsce? Ciągle tylko obietnice, a w innych krajach piszą historię za nas. Przecież mielibyśmy tyle do pokazania... Szkoda, że póki co musimy zadowalać się zagranicznymi muzeami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.