Facebook Google+ Twitter

Lataj taniej. Lataj na stojąco?

Włoski projektant foteli samolotowych zaproponował ich nowatorską formę i niespotykany dotąd komfort. Jak w siodle podczas jazdy konnej. Być może już wkrótce pasażerowie tanich linii lotniczych będą mieli okazję sprawdzić, jak się lata na stojąco w fotelu zwany SkyRider.

 / Fot. PAP"Komfort jak w siodle podczas jazdy konnej" - zachwala swój wynalazek włoski producent foteli samolotowych. Dominique Menoud, dyrektor generalny spółki Aviointeriors, zaprojektował tzw. "SkyRider", by pasażerowie tanich linii lotniczych mogli latać na stojąco. Fotele będą oddalone od siebie o 58 cm, ale - jak zapewnia projektant - będzie można w nich odbyć nawet wielogodzinny lot.

"Pasażerowie będą przyjmować dynamiczną pozycję pionową, co jest nie tylko wygodne, ale i zdrowe" – zapewnia Gaetano Perugini - czytamy na TVN24.

 / Fot. PAP / Fot. PAP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Grażyna Kosma
  • Grażyna Kosma
  • 16.09.2010 17:47

No, to będziemy upakowani na podobieństwo śledzi, a takie samoloty będą nosiły miano konserw. :lol:
A co z krążeniem w nogach? Wielu podróżnych już ma problemy, choć przecież jeszcze mogą przyjąć różne pozy. W przyszłych "siodłach" będzie można tylko pomarzyć o zmianie sposobu siedzenia....
A kiedy się taka "konserwa rozbije, to ofiar będzie już 500 - 700. A to brzmi!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś ponoć była taka tortura, że sadzano więźnia na specjalnym krześle, na którym nie było można normalnie wygodnie usiąść a nie było można tez z niego wstać (bo wiezień dostawał baty).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.