Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9458 miejsce

Latająca krówka - widzieliście kiedyś taką muchę? [Zdjęcia]

Fotografia przyrodnicza jest bardzo ciekawa, fotografując można napotkać niezwykłe okazy przyrodnicze. Będąc na spacerze z aparatem, taki okaz udało mi się sfotografować.

Dwie muchy i krówka - prawdopodobnie rozmawiają w swoim języku / Fot. Mateusz WawrowskiFotografując przyrodę, tym razem muchy, trafiłem na niespotykany okaz. Będąc na spacerze, podszedłem do brązowego płotu otaczającego osiedlową przychodnię na osiedlu Orła Białego w Poznaniu. Siedziało na nim stado much, wśród nich jedna duża i dwie małe.

Biała mucha - niespotykana, z rodziny muchowatych / Fot. Mateusz WawrowskiAż tu nagle, moim oczom ukazało się dziwne stworzenie - biała mucha w czarne kropki. Od razu pomyślałem sobie, że jest to latająca krówka. Nie odbiega ona wielkością od zwyczajnej muchy, posiada również czerwone oczy. Pierwszy raz spotkałem się "twarzą w twarz" z tym gatunkiem. Mając przy sobie nowy aparat, chciałem ją sfotografować, ale nie było to zadanie łatwe z dwóch powodów. Po pierwsze, mucha była dosyć szybka, utrudniając przy tym robienie zdjęć. Drugim, ważniejszym powodem, był fakt, że na razie nie posiadam obiektywu do makrofotografii.

Uwaga! Tylko dla dorosłych! Muchy się rozmnażają / Fot. Mateusz WawrowskiW zeszłym roku trafiłem na... rozmnażające się muchy. Ale ta czynność nie jest tak "niezwykła", jak spotkanie latającej krówki.

Pisząc ten artykuł, chciałem umieścić ważne informacje na temat tej muchy, z jakiego gatunku pochodzi i jak się naprawdę nazywa. Niestety przeglądając naukowe książki, nie znalazłem interesujących mnie informacji. Może ktoś z Państwa wie jak ta mucha się nazywa i z jakiego gatunku pochodzi?

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dziękuje za oddane głosy i za komentarze;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
eu_geniusz
  • eu_geniusz
  • 09.06.2012 13:05

"Dwie muchy i krówka-prawdopodobnie rozmawiają w swoim języku"
Taaaa, pewnie umawiają się na mecz albo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale mi Pan zabił ćwieka! Ta jest trochę podobna:
https://chwastowisko.wordpress.com/category/mieszkancy/muchowki/coenosia-tigrina/
Ale tylko trochę:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.