Facebook Google+ Twitter

Latające konstrukcje opanowały Toruń!

1 grudnia w toruńskiej hali sportowo-widowiskowej, położonej przy ul. Bema 73-89 odbyły się zawody Red Bull Gravity Challenge!

Studenci stworzyli powietrzne konstrukcje w celu zaprzeczenia prawu grawitacji. Celem 3-osobowych drużyn było sprowadzenie jajka na ziemię tak, aby się nie rozbiło. Wystartowało łącznie 13 zespołów, zarówno z Torunia jak i z Gdańska. W klasyfikacji toruńskiej najlepszą drużyną okazał się zespół prowadzony przez kapitana Daniela Gustawa o nazwie „Brainchange”, z kolei gdańską edycję zawodów wygrała ekipa „Pozytywnie zakręceni” prowadzona przez kapitana Dominika Nowaka!

Konstruktorzy próbowali stworzyć powietrzne maszyny, które w bezpieczny sposób są w stanie z kilkunastu metrów szybować i wylądować w wyznaczonym celu. Studenci wykorzystywali różne materiały do budowy powietrznych konstrukcji. Przeważały różnego rodzaju zastosowania klasycznych balonów ale również można było zauważyć konstrukcje, które wykorzystały skrzydła oraz śmigiła do budowy swoich maszyn. Oprócz osiągnięcia głównego celu, którym był brak uszkodzeń jajka znajdującego się wewnątrz powietrznej konstrukcji, jury oceniało pokaz drużyny w trakcie występu. Do Torunia została przeniesiona dodatkowo gdańska edycja zawodów. Konstruktorzy z wybrzeża mieli pierwotnie wystartować 26 listopada na Politechnice Gdańskiej, lecz ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, ich przystanek został przeniesiony do Grodu Kopernika.

Konstruktorzy wykazali się kreatywnością wykorzystując różne wariacje spadochronów jednocześnie wykonując wyjatkowy pokaz, któremu bacznie przyglądało sięprzez jury w składzie: Karolina Świerczak, Kamil Ciszak – doktorant Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz performer Tomasz Cebo.

TORUŃ - WYNIKI
1. Drużyna „Brainchange”, kapitan Daniel Gustaw
2. Drużyna „Toruńska Agencja Kosmiczna”, kapitan Michał Krajewski
3. Drużyna „Correlation”, kapitan Katarzyna Gustaw

GDAŃSK – WYNIKI
1. Drużyna „Pozytywnie zakręceni”, kapitan Dominik Nowak
2. Drużyna „Ptaszki”, kapitan Damian Kuhn
3. Drużyna „Jaja na PG”, kapitan Damian Gniwecki

Jury oceniało występ całej drużyny według konkretnych kryteriów.

KRYTERIA OCENY
1. Jajko musi bez uszkodzeń wylądować
2. Jajko musi dotknąć ziemi
3. Konstrukcja musi wylądować w strefie lądowania
4. Kreatywność konstrukcji oraz show drużyny

Waga jajka musi przekraczać 53 g. Jajko zostało dostarczone przez organizatora. Powietrzna konstrukcja nie mogła zajmować więcej niż 1 m³.

Dla zwycięzców Red Bull Gravity Challenge zostały przygotowane nagrody! Najlepsza drużyna w każdym z miast wygrała wycieczkę do Flyspotu mieszczącego się w Morach (k. Warszawy) lub nagrodę finansową w wysokości 1000 PLN. Na zdobywców drugiego i trzeciego miejsca czekały nagrody rzeczowe.

Flyspot jest to jedyny w Polsce tunelu aerodynamiczny, w którym można latać. Tunel wyposażony jest w wiatraki, napędzające powietrze z prędkością 310 km/h, dzięki czemu można poczuć się jak skoczek spadochronowy i kolejny raz zaprzeczyć prawu grawitacji! Więcej informacji o Flyspot na www.flyspot.com


Więcej informacji na www.redbullgravitychallenge.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.