Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2825 miejsce

"Latające psy" w Sopocie

Przez dwa dni (23 - 24 lipca 2016 roku) w Parku Północnym w Sopocie odbywały się zawody i pokazy "latających psów" - Dog Chow Disc Cup. Stanowiły doskonałą okazję do pokazania zdolności psów i ich właścicieli z wykorzystaniem dysku frisbee.

Latające psy w Sopocie. / Fot. Krzysztof KrzakPomysł polskich zawodów dogfrisbee pojawił się w 2005 roku, na jednym ze spotkań miłośników psów na Śląsku. Zaprzyjaźnieni ze sobą właściciele czworonogów popisywali się tym, jak potrafią rzucać krążkiem i jak ich pupile potrafią je chwytać w locie. To stało się zaczątkiem regularnych zawodów sportowych, w których ocenie podlegają nie tylko umiejętności psa, ale także zdolność współpracy z nim jego właściciela. Z roku na rok zwiększa się popularność tego swoistego sportu, który przyciąga coraz więcej uczestników (do sopockiej imprezy zapisało się ich aż 153) i kibiców. Podobnie było podczas dwudniowej imprezy przy plaży w Sopocie.

Latające psy w Sopocie. / Fot. Krzysztof KrzakSopockie "latające psy" to jedna z cyklu czterech imprez tego typu organizowanych - poza tym miastem - także we Wrocławiu i Poznaniu z finałem w Warszawie (w tym roku odbędzie się on w dniach 3 - 4 września na Polach Mokotowskich). Rywalizacja duetów pies + człowiek odbywała się w czterech konkurencjach: throwNG (aportowanie przez psa frisbee rzuconego do odpowiednich stref punktowych), frizgility (konkurencja mieszana frisbee i agility), freestyle (pokazy dogrisbee w stylu wolnym z podkładem muzycznym) oraz far out, czyli rzuty dystansowe (liczą się jak najdalsze rzuty dyskiem schwytanym przez psa). Przeprowadzono także turniej flyball, która to konkurencja polega na tym, iż pies po przebiegnięciu przez płotki i inne przeszkody do maszyny, która po naciśnięciu łapą (lub całym ciałem, gdy pieski są małe i lekkie) wyrzuca piłkę, a następnie powrót do właściciela w jak najkrótszym czasie (sport ten uprawia się w drużynach, składających się z czterech psów). Poza konkursem odbywały się pokazy zaganiania kaczek.Pokaz zaganiania kaczek. / Fot. Krzysztof Krzak

Latające psy w Sopocie. / Fot. Krzysztof KrzakPopisy sprawności psów (i ich trenerów) były oceniane przez jurorów. Po podsumowaniu punktów czołowe miejsca w sopockich zawodach "latających psów" w konkurencji Freestyle Level 1 zajęli: Julita Matejek i Ray; Agata Łapińska i Rayko (II miejsce) oraz Martyna Rumińska z Broomem (III miejsce). Również panie triumfowały w konkurencji Freestyle Level 2. Najwięcej punktów (189,66) i I miejsce zdobyła Karolina Nowak z Javą. Tuż za nimi uplasowała się Terka Brožková i jej Lotka (II miejsce) oraz Joanna Korbal i Lorie (III miejsce).

Podczas Dog Chow Disc Cup w Sopocie można było skorzystać z bezpłatnych porad dietetyka, behawiorysty oraz weterynarza, a także kupić produkty dla psów, w tym także dyski frisbee.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To prawda, Małgorzato, ogląda się takie zawody z ogromną przyjemnością. Pierwszy raz miałem okazję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie zobaczyłabym zawody "latających psów". Ciekawa relacja...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.