Facebook Google+ Twitter

Latające sztylety Shigeru Umebayashiego

Światowe prawykonanie muzyki do filmu "Samotny mężczyzna". Arie z "Domu Latających Sztyletów" i "Cesarzowej" można było usłyszeć podczas drugiego dnia Festiwalu Muzyki Filmowej.

Tan Dun, podczas pierwszego dnia festiwalu / Fot. Dawid SerafinCo łączy takie produkcje jak "Dom latających sztyletów", "2046", "Drogi Osamo" czy "Hannibal po drugiej stronie maski"? To nazwisko Umebayashiego. Człowieka, który skomponował muzykę do tych filmów. To właśnie suity z tych produkcji można było usłyszeć podczas drugiego dnia Festiwalu Muzyki Filmowej. A to wszystko pod batutą młodego Benjamina Wallfischa.

Gościem specjalnym koncertu był Shigeru Umebayashi. Ten japoński kompozytor zaczynał jako lider grupy EX - japońskiego zespołu popularnego podczas japońskiej nowej fali. Jednak ogromną popularność zyskał muzyką do filmu Wong Kar-Wai. - Tak zaplanowałem ten koncert, aby można z niego było czerpać przyjemność - mówił w zakulisowych rozmowach Shigeru Umebayashi.

Podczas koncertu można było usłyszeć światowe prawykonanie muzyki do filmu "Samotny Mężczyzna". Produkcja weszła do polskich kin tydzień temu. Przejmujące arie z filmów "Cesarzowa" i "Dom latających sztyletów" zaśpiewała Ewa Małas-Godlewska.

Hala ocynkowni, która w trybie awaryjnym stała się areną tegorocznego festiwalu, spełniła swoje zadanie. Liryczna muzyka japońskiego kina delikatnie rozchodziła się w postindustrialnym wnętrzu, tworząc w ten sposób swój niepowtarzalny klimat. Zamknięte wnętrze spowodowało także, że muzyka nie leciała w przestrzeni.

Festiwal w Krakowie to jedno z największych tego typu wydarzeń w Europie. Tegoroczna edycja prezentuje wielkie produkcje chińskiego kina, a z drugiej strony liryczną kinematografię japońską. W ostatnim dniu festiwalu (sobota) będzie można usłszeć muzykę Howarda Shora napisaną do "Władcy Pierścieni". W hali ocynkowni zabrzmi oskarowa ścieżka dźwiękową do "Powrotu Króla".

Posłychaj "Latających sztyletów" Shigeru Umebayashiego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.