"Latający Holendrzy" rozgromili reprezentację Włoch!

Po bramce Ruuda van Nisterlooy'a, Wesley Sneijdera, Giovanniego van Bronckhorsta, reprezentacja Holandii wygrała 3:0 z Włochami.

/ Fot. PAP EPA PETER SCHNEIDERJuż w trzeciej minucie reprezentacja Włoch mogła zdobyć bramkę. Z prawej strony dośrodkował Antonio Di Natale, jednak Luca Toni nie doszedł do tego podania i Edwin van der Sar mógł odetchnąć z ulgą. W 6. minucie jeden z pomocników podał do Massimo Ambrosiniego, jednak piłkarz AC Milanu był za wolny i nie doszedł do niej. Chwilę później, Wesley Sneijder podał do Ruuda van Nisterlooy'a, który trafił w jednego z piłkarzy „Azzurrich”. W 10. minucie spotkania Andrea Barzagli sfaulował Ruuda van Nisterlooy'a, a sędzia podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł Wesley Sneijder, który trafił w jednego ze swoich kolegów. W 12. minucie spotkania, Christian Panucci dośrodkował w pole karne. Najwyżej wyskoczył Luca Toni, jednak snajper Bayernu Monachium nie potrafił strzelić celnie na bramkę rywali.

Trzy minuty później, Ruud van Nisterlooy zdecydował się strzelić z 20 metra. Futbolówkę spokojnie złapał Gianluigi Buffon. W 18. minucie, Drik Kuyt podał do Ruuda van Nisterlooy'a, który znalazł się sam na sam z bramkarzem. Gianluigi Buffon lekko zahaczył piłkarza Manchesteru United, który stracił równowagę i nie oddał celnego strzału na bramkę. Sześć minut później Wesley Sneijder dośrodkował w pole karne rywali. Marco Materazzi uprzedził Ruuda Van Nisterlooy'a i wybił piłkę na rzut rożny. W 26. minucie spotkania, nieudanym wybiciem piłki popisał się Gianluigi Buffon. Przed polem karnym znalazł się jeden z Holendrów, który zdecydował się na strzał. Futbolówka odbiła się od stojącego najbliżej bramki Ruuda van Nisterlooy'a i wpadła do siatki.

W 30. minucie Andrea Pirlo dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Holandii. Chwilę później mogliśmy oglądać kontratak ekipy Marco van Bastena. Giovanni van Bronckhorst przerzucił pięknie piłkę z lewej na prawą stronę. Dirk Kuyt odegrał głową do Wesley Sneijdera, a zawodnikowi Realu Madryt nie pozostało nic innego jak pokonać bramkarza rywali. W 34. minucie Włosi mogli zdobyć bramkę kontaktową. Antonio Di Natale po dośrodkowaniu strzelił z woleja wprost w bramkarza przeciwników. W 38. minucie Gennaro Gattuso podał do Antonio Di Natale. Od snajpera szybszy okazał się Khalid Bouhlarouz, który wybił piłkę na rzut z autu. W 43. minucie mogło być już 3:0 dla Holandii. Ruud van Nisterlooy dostał piękne podanie z głębi pola, jednak świetną interwencją popisał się bramkarz Włoch.

Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił i „Latający Holendrzy” Marco van Bastena na pewno schodzili do szatni w lepszych humorach niż ich rywale.

W 48. minucie Ruud van Nisterlooy znalazł się z lewej strony boiska. Napastnik próbował dośrodkować, jednak Gianluigi Buffon spokojnie łapie futbolówkę. Gianluca Zambrotta w 54. minucie spotkania szarżował z lewej strony bramki Holandii. Obrońca skusił się na strzał, jednak
próbował ze zbyt ostrego i futbolówka minęła długi słupek Edwina van der Sara. Dziesięć minut później Andrea Pirlo chciał zaskoczyć bramkarza rywali, jednak piłka po strzale z rzutu wolnego minęła minimalnie bramkę. Alessandro Del Piero w 66. minucie dostał piłkę przed polem karnym Holendrów, jednak futbolówka uderzona przez gwiazdę Juventusu Turyn złapał Edwin van der Sar.

W 70. minucie Alessandro Del Piero świetnie przyjął piłkę i minął jednego obrońcę. Będąc na piętnastym metrze przed bramką reprezentacji Holandii zdecydował się strzelić, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką. W 76. minucie Luca toni po genialnym podaniu Antonio Cassano nie zdołał przelobować bramkarza rywali. Chwilę późnij indywidualną akcją popisał się Orlando Engelaar, jednak jego strzał pozostawił dużo do życzenia. W 77. minucie Fabio Grosso dostał piłkę od Alessandro Del Piero, jednak piłkarz Olympique Lyonu nie potrafił pokonać Edwina van der Sara.

Dwie minuty później ten sam bramkarz obronił fenomenalnie strzał z rzutu wolnego Andrei Pirlo.
Chwilę później, Dirk Kuyt dobrze dośrodkował na głowę Giavanniego van Bronckhorsta, a obrońca strzelił bramkę na 3:0 dla Holandii. W 88. minucie Robin van Persie „zatańczył” z piłką w polu karnym reprezentacji Włoch. Lewoskrzydłowy zdecydował się na strzał, ale piłka poszybowała nad bramką goalkeepera. Luca Toni pod koniec meczu znalazł się w sytuacji 100 procentowej, jednak piłka po strzale rosłego snajpera minęła prawy słupek Edwina van der Sara.

Do końca spotkania wynik się nie zmienił i ekipa Marco van Bastena mogła świętować zwycięstwo nad mistrzami świata!

Holandia - Włochy 3:0 (2:0)
1:0 - van Nistelrooy 26'
2:0 - Sneijder 31'
3:0 - van Bronckhorst 79'

Żółte kartki: De Jong - Toni, Zambrotta, Gattuso.
Sędzia: Peter Frojdfeldt (Szwecja).
Stadion: Stade de Suisse, Berno.
Widzów: brak danych.

Holandia: Edwin van der Sar - Andre Ooijer, Joris Mathijsen, Khalid Bouhlarouz (77' John Heitinga), Giavanni van Bronckhorst, Nigel De Jong - Orlando Engelaar, Wesley Sneijder, Dirk Kuyt (81' Ibrahim Afellay), Rafael van der Vaart - Ruud van Nistelrooy (70' Robin van Persie).

Włochy: Gianluigi Buffon - Christian Panucci, Marco Materazzi (55' Fabio Grosso), Andrea Barzagli, Gianluca Zambrotta - Gennaro Gattuso, Andrea Pirlo, Massino Ambrosini - Mauro Camoranesi (75' Antonio Cassano), Luca Toni, Antonio Di Natale (64' Alessandro Del Piero).