Facebook Google+ Twitter

Latarnik pomoże zagłosować

Nie masz pomysłu, na kogo oddać głos w wyborach do europarlamentu? Prosty test pomoże ci podjąć decyzję.

Latarnik wyborczy 2009 pozwala na porównanie swoich poglądów z programami poszczególnych komitetów wyborczych. Test składa się z dwudziestu pytań dotyczących m. in. polityki zagranicznej, gospodarczej, społecznej. Wcześniej odpowiedziały na nie poszczególne komitety wyborcze. Wynik przedstawiony jest w procentach.

- Latarnik powstał w 2005 z myślą o niepełnoletnich uczniach. Państwowa Komisja Wyborcza stwierdziła, że kampania informacyjna w szkołach zbytnio przypomina agitację polityczną, dlatego właśnie powstało to narzędzie ułatwiające młodym głosowanie - mówi Anna Samel, koordynatorka akcji "Młodzi głosują". - Oczywiście jest to narzędzie uniwersalne, poruszające tematy pojawiające się w debatach. Latarnik pomaga precyzować poglądy, ale też skłania do refleksji - dodaje Anna Samel.

Trzecia edycja Latarnika została uruchomiona 21 maja. Od tej chwili skorzystało z niego ponad 170 tys. osób. Ambasadorem Latarnika jest aktorka Joanna Szczepkowska, która przetestowała swoje poglądy na konferencji inaugurującej działalność programu. Największą zgodność poglądów uzyskała z SLD, na drugim miejscu było PO.

Latarnik wyborczy 2009 jest częścią kampanii społecznej
Pępek Europy 2009 , która ma na celu zachęcić Polaków do udziału w eurowyborach.
Akcji patronują m. in. Fundacja Batorego, Związek Firm Public Relations, Stowarzyszenie Integracja, Instytut Spraw Publicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.