Facebook Google+ Twitter

Latasz? Przekazujesz swoje dane USA. Wszystkie, nawet numer konta

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-04-19 17:27

Parlament Europejski podpisał umowę, która nakazuje przesyłać Stanom Zjednoczonych informacje o pasażerach linii lotniczych. Ma to pomóc w walce ze światowym terroryzmem.

 / Fot. ArpingstoneCzęść eurodeputowanych była przeciwna, lecz górę wzięła opinia, że informacje pomogą w walce z terroryzmem i przestępczością na całym świecie.

Przekazywane informacje będą zawierać:
- imię i nazwisko,
- numer miejsca i informacja o bagażu,
- adres i numer telefonu,
- informacja o środku płatniczym oraz numer konta,
- informacja o wyborze posiłku, który będzie świadczył o wyznawanej religii

Ta decyzja kończy wiele sporów, które towarzyszyły wieloletnim próbom negocjowania stałej umowy. W Stanach Zjednoczonych obowiązuje prawo, które nakazuje liniom lotniczym udostępnianie informacji o pasażerach Departamentowi Bezpieczeństwa Narodowego przed rozpoczęciem lotu.

Jak informuje Interia, podczas posiedzenia PE wielu eurodeputowanych wyrażało swoje obawy przed tą ustawą. Twierdzili, że dokument ten narusza prawo obywatelskie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jack Mac Lase
  • Jack Mac Lase
  • 20.04.2012 00:35

A czy USA przekazuja analogiczne dane amerykanskich obywateli do Europy? Czy gdy w samolocie nie bede mial ochoty na wieprzowine tlko na rybe to juz bede podejrzany? Poza tym organizatorzy zamachow moga sobie wynajmowac do brudnej roboty ludzi roznych wyznan, np. terrorysci islamscy moga sobie wynajac Zydow do zamachu i co wtedy? A swoja drogo to jakie to piekne pole do naduzyc. Majac takie dane mozna tworzyc sobowtory ludzi i wysylac ich do krajow zamieszkania. Dostep do tych danych beda mialy nie tylko sluzby specialne ale i mafia delegujaca swoich ludzi do sluzb.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.04.2012 19:12

Oni dążą do całkowitej kontroli. :/...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytuję:
" informacja o wyborze posiłku, który będzie świadczył o wyznawanej religii" - to od teraz pasażerowie będą musieli teraz uzasadniać religijnie czemu zamawiają to czy tamto? A co z terrorystami z bojówek chrześcijańskich (np z Irlandii), którym wolno jeść cokolwiek?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.