Facebook Google+ Twitter

Latkowski o sprawie Papały: Proces ma przykryć klęskę śledztwa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-10 13:59

Rozpoczęty w środę w sprawie zabójstwa generała Marka Papały proces ma przykryć klęskę śledztwa - uważa Sylwester Latkowski, autor filmu dokumentalnego o zabójstwie byłego komendanta głównego policji.

Zdaniem Latkowskiego oskarżenia Andrzeja Z. pseudonim "Słowik" i Ryszarda Boguckiego nie można nazwać żadnym sukcesem. Jak mówił, proces ten mógłby się równie dobrze odbyć kilka lat temu. Od zabójstwa komendanta głównego policji mija 12 lat, a mimo procesu, nadal nie wiadomo kto zabił i kto zabójstwo zlecił - dodał Latkowski.

W jego ocenie śledztwo w sprawie Papały jest większym skandalem niż śledztwo w sprawie śmierci Krzysztofa Olewnika. Latkowski podkreślał, że w Polsce nigdy nie było woli do wyjaśnienia tej - najważniejszej sprawy. Reżyser zaznaczył, że nigdy nie powołano grupy śledczej, która zajmowałaby się wyłącznie wyjaśnieniem okoliczności śmierci generała.

Sylwester Latkowski uważa że, prawdopodobnie nigdy nie poznamy zleceniodawców zabójstwa Marka Papały, gdyż śledztwo od samego początku było prowadzone źle. Jak wyliczał, nie zabezpieczono odpowiednio miejsca przestępstwa, nie przesłuchano wielu osób mogących mieć związek z tą sprawą, a dowody były zbierane niedbale.

Sylwester Latkowski wyjaśnia, że na ławie oskarżonych usiadła dziś dwójka gangsterów kojarzonych z mafią pruszkowską - Bogucki to były biznesmen, który stał się zwykłym bandytą, Słowik to mafiozo, który zgodził się na współpracę z policją, a obecnie jego zeznania są wykorzystywane przeciwko niemu.

W Sądzie Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces o zlecenie zabójstwa generała Marka Papały. Ryszard Bogucki i Andrzej Z. - pseudonim "Słowik" są oskarżeni o podżeganie do zabójstwa komendanta głównego policji w czerwcu 1998 roku.


Sprawa zabójstwa gen. Papały w skrócie

Andrzej Z. to jeden z szefów gangu pruszkowskiego. Jest oskarżony o to, że namawiał gangstera Artura Zirajewskiego do zabójstwa komendanta głównego policji. Zirajewski zmarł w styczniu w więzieniu na zator płucny. Słowik został siedem lat temu zatrzymany w Hiszpanii i przewieziony do Polski. Od tego czasu przebywa w areszcie.

Ryszard Bogucki również należący do mafii pruszkowskiej, miał stać na czatach. Gangster ma już na koncie wyrok skazujący za zabójstwo "Pershinga". W wyniku postępowania polska prokuratura postanowiła postawić mu także zarzut udziału w zabójstwie Marka Papały.
Generała Papałę zamordowano 25 czerwca 1998 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.