Facebook Google+ Twitter

Lato Filmów w Toruniu

Najbliższy tydzień w Toruniu to prawdziwy filmowy maraton. W tegorocznej edycji Lata Filmów zostanie pokazanych ponad 150 obrazów z różnych zakątków świata.

To już druga edycja festiwalu Lato Filmów odbywająca się w Toruniu. Rozpocznie się dziś o godzinie 20:30 koncertem zespołu Taraf Dekale na Rynku Staromiejskim.
W tegorocznym programie planowane są m.in. konkurs na film z najlepszym scenariuszem, Panorama Kina Światowego (czyli filmy z Polski, Norwegii, Czech, Japonii i wielu innych krajów), Przegląd Kina Rumuńskiego, Bella Cinema (zestaw filmów z kobiecym pierwiastkiem) oraz retrospektywy twórczości Stanisława Różewicza, Przemysława Wojcieszka i Oskara Roehlera. Reżyserzy ci planują przyjechać do Torunia, a Różewicz otrzyma "Pióro Mistrza", honorową nagrodę festiwalu. Gośćmi Lata Filmów będą również m.in. Izabella Cywińska, Feliks Falk, Adam Ferency i Rafał Maćkowiak.
Jednak Lato Filmów to nie tylko filmy. Planowane są projekcje spektakli teatru telewizji, koncerty (np. Vavamuffin, Meritum) oraz wystawy. Festiwal zakończy koncert prezentujący dorobek artystyczny Zbigniewa Koniecznego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.