Facebook Google+ Twitter

Lato: "Nie widzę podstaw, abym podawał się do dymisji"

Grzegorz Lato nie podjął męskiej decyzji i nie podał się do dymisji po nieudanym występie biało-czerwonych na Euro 2012. Prezes na konferencji prasowej odpowiadał dziennikarzom na pytania związane z ustąpieniem ze stanowiska, dystrybucją biletów, wyborem nowego selekcjonera kadry oraz kwotami pieniężnymi, jakie Polska zarobiła podczas udziału w Mistrzostwach Europy.

Sonda

Czy Grzegorz Lato będzie kandydował na prezesa PZPN w październikowych wyborach?

Lato: "Nie widzę podstaw, abym podawał się do dymisji" / Fot. PAP/Rafał GuzPrzypomnijmy, że w listopadzie zeszłego roku Lato w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" powiedział, że jeżeli reprezentacji Polski podczas turnieju Euro 2012 zakończy swoje zmagania na fazie grupowej, to podejmie męską decyzję i poda się do dymisji. "Nie jestem przyspawany do stołka" - podkreślał.

Na konferencji prasowej prezes PZPN Grzegorz Lato powiedział: "Nie widzę podstaw, abym podawał się do dymisji. Podejmę decyzję po Euro 2012 do 5 lipca o tym, czy bedę startował w październikowych wyborach".

Zaczął ją od sprawy związanej z przydziałem biletów na spotkania ME. Na mecz z Grecją piłkarze dostali 286 biletów, na mecz z Rosją 302 bilety, na mecz z Czechami 291 biletów. Średnio wychodziło po około 8-10 biletów na każdego reprezentanta" - zakomunikował Lato.

Lato odniósł się także do kwestii związanej z drystrybucją biletów Euro 2012 na mecze Polski dla piłkarzy i ich rodzin: "Bilety 4 czerwca zostały odebrane przez dyrektora reprezentacji Konrada Paśniewskiego. Dodatkowe bilety na mecz z Rosją w liczbie 50 zostały dostarczone około godziny 11 w dniu meczu".

W sumie cała reprezentacja Polski dostała aż 909 darmowych biletów, natomiast sam selekcjoner Franciszek Smuda po 10 na każdy mecz Polaków.

Jeśli chodzi natomiast o kontrakt Franciszka Smudy, to prezes PZPN powiedział, że trenera obowiązuje do 31 sierpnia i PZPN wypłaci mu wszystkie pensje do czasu wygaśnięcia kontraktu, a nowy trener zostanie wybrany później.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Po nieudanym występie biało-czerwonych na Euro 2012 winnych należy rozliczyć i ukarać. Wiadomo, Prezes PZPN Grzegorz Lato jest głównym winowajcą i jeszcze selekcjoner kadry Franciszk Smuda. I tu wszyscy jesteśmy podobnego zdana. Ale gdyby nasi zagrali, tak jak należało się spodziewać i wyszli z grupy...Czy wtedy mówili byśmy, że to Laty zasługa?? No, ciekawy jestem?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sumienie Narodu
  • Sumienie Narodu
  • 20.06.2012 19:46

Jadwiga Kowalczyk Wczoraj 16:54 - "w jakiej sytuacji pan..."

to jest pytanie o uczciwość.
zatem proszę sobie sama odpowiedzieć -" ile trzeba aby być uczciwym?"
zdaje się, że pani też tego nie wie.

reszta, czyli - "Uwaga: "decyzja" to rzeczownik rodzaju żeńskiego i tzw. "męska" decyzja jest przejawem seksizmu. " to zwykłe bzdety starszej pani

Komentarz został ukrytyrozwiń
kibol
  • kibol
  • 20.06.2012 17:39

zapewne są państwa, którym zależy na słabej polskiej piłce nożnej.
dla nich Lato jest idealnym szefem PZPN.
Pod jego rządami Polsce nie grozi skok w górę, w rankingu, nawet o jedno oczko

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie też przypomniał się refren pewnej piosenki: Że słońce nad jeziorem - znaczy lato. Że tyle gwiazd wieczorem- znaczy lato. Zajęczy w polu trop, na szosach autostop - to wszystko, to wszystko znaczy lato.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edek
  • edek
  • 20.06.2012 08:00

witam i pozdrawiam czytelników portalu W24. szczególny ukłon kieruję jednak w stronę uprawnionych do usuwaniania niewygodnych dla "dziennikarzy" komentarzy. Co Panowie i Panie, konstruktywna krytyka czasem boli?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypomniał mi się ten skecz z kabaretu gdzie pewien pan żeby go nie odwołali wbił się zębami w biurko i musieli go przywieźć zza granicy razem z tym meblem... Ciekawe razem z czym usuną pana Lato...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 19.06.2012 23:51

Dla Laty i Tuska"Honor", to niestety słowo, jeszcze abstrakcyjne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapytam od drugiej strony: w jakiej sytuacji pan Lato podjąłby damska decyzję odklejenia sie od stołka?
Uwaga: "decyzja" to rzeczownik rodzaju żeńskiego i tzw. "męska" decyzja jest przejawem seksizmu. :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanuję go jako piłkarza, bo w PZPN-ie się nie sprawdził. A czy Boniek będzie lepszy? Nie mamy takiej pewniśći. Ich struktury zarządzania są nie do ruszenia...Obym się mylił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.