Facebook Google+ Twitter

Lato: "Nie widzę podstaw, abym podawał się do dymisji"

Grzegorz Lato nie podjął męskiej decyzji i nie podał się do dymisji po nieudanym występie biało-czerwonych na Euro 2012. Prezes na konferencji prasowej odpowiadał dziennikarzom na pytania związane z ustąpieniem ze stanowiska, dystrybucją biletów, wyborem nowego selekcjonera kadry oraz kwotami pieniężnymi, jakie Polska zarobiła podczas udziału w Mistrzostwach Europy.

Sonda

Czy Grzegorz Lato będzie kandydował na prezesa PZPN w październikowych wyborach?

Lato: "Nie widzę podstaw, abym podawał się do dymisji" / Fot. PAP/Rafał GuzPrzypomnijmy, że w listopadzie zeszłego roku Lato w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" powiedział, że jeżeli reprezentacji Polski podczas turnieju Euro 2012 zakończy swoje zmagania na fazie grupowej, to podejmie męską decyzję i poda się do dymisji. "Nie jestem przyspawany do stołka" - podkreślał.

Na konferencji prasowej prezes PZPN Grzegorz Lato powiedział: "Nie widzę podstaw, abym podawał się do dymisji. Podejmę decyzję po Euro 2012 do 5 lipca o tym, czy bedę startował w październikowych wyborach".

Zaczął ją od sprawy związanej z przydziałem biletów na spotkania ME. Na mecz z Grecją piłkarze dostali 286 biletów, na mecz z Rosją 302 bilety, na mecz z Czechami 291 biletów. Średnio wychodziło po około 8-10 biletów na każdego reprezentanta" - zakomunikował Lato.

Lato odniósł się także do kwestii związanej z drystrybucją biletów Euro 2012 na mecze Polski dla piłkarzy i ich rodzin: "Bilety 4 czerwca zostały odebrane przez dyrektora reprezentacji Konrada Paśniewskiego. Dodatkowe bilety na mecz z Rosją w liczbie 50 zostały dostarczone około godziny 11 w dniu meczu".

W sumie cała reprezentacja Polski dostała aż 909 darmowych biletów, natomiast sam selekcjoner Franciszek Smuda po 10 na każdy mecz Polaków.

Jeśli chodzi natomiast o kontrakt Franciszka Smudy, to prezes PZPN powiedział, że trenera obowiązuje do 31 sierpnia i PZPN wypłaci mu wszystkie pensje do czasu wygaśnięcia kontraktu, a nowy trener zostanie wybrany później.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Po nieudanym występie biało-czerwonych na Euro 2012 winnych należy rozliczyć i ukarać. Wiadomo, Prezes PZPN Grzegorz Lato jest głównym winowajcą i jeszcze selekcjoner kadry Franciszk Smuda. I tu wszyscy jesteśmy podobnego zdana. Ale gdyby nasi zagrali, tak jak należało się spodziewać i wyszli z grupy...Czy wtedy mówili byśmy, że to Laty zasługa?? No, ciekawy jestem?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sumienie Narodu
  • Sumienie Narodu
  • 20.06.2012 19:46

Jadwiga Kowalczyk Wczoraj 16:54 - "w jakiej sytuacji pan..."

to jest pytanie o uczciwość.
zatem proszę sobie sama odpowiedzieć -" ile trzeba aby być uczciwym?"
zdaje się, że pani też tego nie wie.

reszta, czyli - "Uwaga: "decyzja" to rzeczownik rodzaju żeńskiego i tzw. "męska" decyzja jest przejawem seksizmu. " to zwykłe bzdety starszej pani

Komentarz został ukrytyrozwiń
kibol
  • kibol
  • 20.06.2012 17:39

zapewne są państwa, którym zależy na słabej polskiej piłce nożnej.
dla nich Lato jest idealnym szefem PZPN.
Pod jego rządami Polsce nie grozi skok w górę, w rankingu, nawet o jedno oczko

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie też przypomniał się refren pewnej piosenki: Że słońce nad jeziorem - znaczy lato. Że tyle gwiazd wieczorem- znaczy lato. Zajęczy w polu trop, na szosach autostop - to wszystko, to wszystko znaczy lato.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edek
  • edek
  • 20.06.2012 08:00

witam i pozdrawiam czytelników portalu W24. szczególny ukłon kieruję jednak w stronę uprawnionych do usuwaniania niewygodnych dla "dziennikarzy" komentarzy. Co Panowie i Panie, konstruktywna krytyka czasem boli?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypomniał mi się ten skecz z kabaretu gdzie pewien pan żeby go nie odwołali wbił się zębami w biurko i musieli go przywieźć zza granicy razem z tym meblem... Ciekawe razem z czym usuną pana Lato...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 19.06.2012 23:51

Dla Laty i Tuska"Honor", to niestety słowo, jeszcze abstrakcyjne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapytam od drugiej strony: w jakiej sytuacji pan Lato podjąłby damska decyzję odklejenia sie od stołka?
Uwaga: "decyzja" to rzeczownik rodzaju żeńskiego i tzw. "męska" decyzja jest przejawem seksizmu. :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanuję go jako piłkarza, bo w PZPN-ie się nie sprawdził. A czy Boniek będzie lepszy? Nie mamy takiej pewniśći. Ich struktury zarządzania są nie do ruszenia...Obym się mylił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.