Facebook Google+ Twitter

Lato Radwańskiej i jesień Laty

Prezes PZPN mówił kiedyś, że nie jest przyspawany do stanowiska. Teraz zapowiada ponowny start w wyborach. Może jest więc przyklejony?

Mimo fali krytyki, Grzegorz Lato nie zamierza ustępować ze stanowiska prezesa PZPN. Ba, zapowiada nawet ponowny start w październikowych wyborach. Widać, że ten świetny niegdyś piłkarz polubił blichtr, a chyba jeszcze bardziej
comiesięczną pensję w wysokości 50 tysięcy złotych. Oficjalnie twierdzi, że musi zakończyć jakieś rozpoczęte sprawy. A tak konkretnie, to niby co? Może budowę nowej siedziby PZPN? Wolne żarty, to może zrobić każdy inny działacz, o ile uzna taką inwestycję za konieczną.

Nieporównywalnie większe pieniądze zarabia Agnieszka Radwańska. Tenisistka ta jednak solidnie na nie pracuje, o czym świadczą choćby jej ostatnie wyniki. Jej jutrzejszej walce w finale Wimbledonu kibicować będzie zapewne większość Polaków. I nie sądzę, żeby ktoś zazdrościł jej dochodów. Prawdziwy sukces zasługuje bowiem na należytą gratyfikację.

Natomiast wypłacanie poborów w wysokości większej od zarobków premiera i prezydenta razem wziętych dla prezesa organizacji piłkarskiej jest co najmniej dziwne. Za co on właściwie odpowiada?

Reasumując, gwiazdą tego lata jest Radwańska, a Lato powinien odpocząć po trudach wieloletniej kariery, zwłaszcza tej w charakterze działacza, która przynosi mu najmniej chluby.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Mar: "po prostu mniejszy zasięg szkód ". Idąc tym tropem doszlibyśmy do absurdu. Według Ciebie należy się wieksza pensja, tym, którzy mniej szkodzą a nie tym, którzy ponoszą większą odpowiedzialność?

Komentarz został ukrytyrozwiń
mar
 • mar
 • 12.07.2012 05:55

Nie bronię prezesa PZPN, ale akurat porównanie z premierem nie jest zbyt stosowne ;p uważam, że zarówno jeden, jak i drugi zarabiają stanowczo za dużo, a biorąc pod uwagę mizerne efekty ich pracy - powinni jeszcze sporo dopłacić...
Reasumując Lato roz...bał tylko piłkę, a premier - cały kraj ;) może dlatego Lato zarabia więcej - po prostu mniejszy zasięg szkód

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 10.07.2012 16:14

Zarobki dobrych tenisistów w świecie są większe, niż złych piłkarzy i to jest w porządku. Podoba mi się

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 10.07.2012 16:11

Trochę szkoda wielkiej, wspaniałej legendy i to on sam, na własne życzenie ją marnotrawi...

Komentarz został ukrytyrozwiń
ZOMO
 • ZOMO
 • 09.07.2012 19:08

Lato to tylko taki mały paproch. Polacy za dziadowską grę otrzymali ponad 9mln. zł. Gdzie i na co PZPN je wyda ? FIFA i UEFA to jedno wielkie śmierdzące szambo. Afery w piłce są i będą na całym świecie. A Lato potrzebny jest do tego by kasa płynęła. W odpowiednim kierunku i do odpowiednich rąk.
A gdyby tak wypisać się z tego szamba to może by i było po co chodzić na mecze by obejrzeć prawdziwą grę w piłkę. Na pewno Polska i Polacy nic by nie stracili. A myślę, że nawet zyskamy. Po prostu będziemy oglądać prawdziwe a nie ustawione mecze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadwiga Jędrzejowska, za finał Wimbledonu otrzymała kilka funtów - dosłownie kilka, bodaj mniej niż 5. Nawet jeśli wartość funta byłyby 100 razy większa, to jeszcze daleeeeeko to puli nagród 2012.
W Każdym razie sukces Agnieszki jest ogromny i nie rozumiem dlaczego piłka nożna go przyćmiewa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
 • Roman Kożmiński
 • 07.07.2012 09:44

W tenisie też jest kilku dziadków z poprzedniej epoki komunistycznej ,którzy jeżdżą luksusowymi wozami i palą luksusowe cygara - oraz niestety mają niewiele wspólnego z tenisem i naszymi tenisistami:siostrami Radwańskimi ,Matkowskim itd.Łączy tych panów tylko nazwa PZT i nic poza tym. To rodziny wspomagają tenisistów nie związek ....

A co do PZPN - to jeśli tego syfu postkomunistycznego się nie wymiecie do cna, to następne 30 - 40 lat będzie zero sukcesów!

Ci ludzie mają tylko przed oczyma kasę ; dużą kasę. Mamona odebrała tym ludziom nawet zdrowy rozsądek!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fakt, ale tym bardziej widoczny jest kontrast między nimi. W tenisie nie ma Kręciny, przepraszam - kręcenia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robert
 • Robert
 • 06.07.2012 13:27

Porównanie do naszej Damy Tenisa A. Radwańskij z Grześiem - jest nie etyczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robert
 • Robert
 • 06.07.2012 13:24

Pozałatwiać sprawy - to pozamiatać wszystkie szwindle. Grzesio tyle juz pozałatwiał, że cała Polska ma tego dość nadymanego darmozjada. Powinien kupić sobie perukę kuloodproną to najtrafniejsze rozwiązanie - i nikt już niczego sie nie dowie. W tym kraju bochaterowie są ubabrani w politykę po same uszy, jaki kram takie usługi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.