Facebook Google+ Twitter

Lato skorumpowany? Macie dowody, idźcie do prokuratora - mówi prezes

Przeciwnicy Laty dysponują filmem, który według nich uchwycił przestępstwo korupcyjne prezesa. Doniesienie analizuje CBA i prokuratura.

Sonda

Czy Grzegorz Lato jest skorumpowany?

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiPrzeciwnicy prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej zapowiadają, że doprowadzą do jego dymisji. Posiadają film, na którym wg nich zarejestrowano przestępstwo korupcyjne. W tej chwili nie są jeszcze znane konkrety. Nagranie pokazuje jedynie fragment rozmowy Grzegorza Laty, w której padają kwoty, ale nie wiadomo z kim rozmawia prezes, ani na czym polega propozycja korupcyjna - informuje tvn24.To tylko jedno nagranie. - Jest ich jeszcze siedem - powiedział w TVN24 Bogdan Duraj, delegat piłkarskiej centrali z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Wszystkie mają zostać pokazane jeszcze dziś.

Materiał wideo zaprezentował publicznie Kazimierz Greń, kiedyś bliski współpracownik Grzegorza Laty, obecnie jeden z jego największych krytyków. - Gdyby miał honor, to by sam zrezygnował. Nie chcę prorokować. Nie wiem, co jest w głowach delegatów. Lato do dymisji sam się nie poda. Wiem jedno. Do dymisji poda się Kręcina. - mówił Greń. Wspomniany Zbigniew Kręcina to sekretarz generalny związku.

Na zjeździe PZPN Marek Chławko, delegat z podkarpackiego oddziału związku, zgłosił wniosek o odwołanie prezesa, ale nie został on uwzględniony z powodów formalnych. Statut związku nie umożliwia takiego głosowania na zjeździe sprawozdawczym. Jedyne, co mogłoby doprowadzić do skrócenia kadencji prezesa związku, to jego własna dymisja.

Sprawa została skierowana do prokuratury oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego. - W związku z tym, że te nagrania zawierają treści bardzo poważne i zaskakujące treści, w trybie natychmiastowym zostało złożone zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - powiedziała Joanna Mucha. Minister sportu wysłała prośbę o wyjaśnienia do PZPN. Wcześniej minister odwołała swój udział w zjeździe związku, gdy dowiedziała się o domniemanej korupcji.

Grzegorz Lato udzielił tylko krótkiego komentarza w przerwie zjazdu. - Proponuję, że jak ktoś coś ma, to jak się nazywa zainteresowana instytucja? Prokurator? O właśnie. - powiedział prezes PZPN.

W nieoficjalnych komentarzach działaczy PZPN można usłyszeć różne opinie. Część delegatów pragnie odejścia prezesa, ale większość podkreśla wysoką wątpliwość materiałów i odtajniony charakter dużych przetargów związku. Potwierdza to reporter Wiadomości24, który donosi, że działacze nie sprawiają wrażenia szczególnie spiętych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Niestety. Pani Barbara ma racje i samo chciejstwo nic tu nie zmieni.
Pozostaje czekać na działanie prokuratury. Oby tylko były one owocne !

Komentarz został ukrytyrozwiń
zatroskany
 • zatroskany
 • 27.11.2011 12:50

moderatorzy

PROSZĘ USUWAĆ PSEUDO-REKLAMY TYPU
ewa Dzisiaj 09:59

pełno jej na w24

Komentarz został ukrytyrozwiń
ewa
 • ewa
 • 27.11.2011 09:59

Prosta i uczciwa metoda zarabiania pieniędzy w domu:

WWW.FASTBIDS.1K.PL

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 26.11.2011 19:22

Gdzie nie spojrzysz korupcja - ale syf mamy w kraju, pod wodzą miłościwie panującej nam partii PO!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gżegoż Przedwiośńe
 • Gżegoż Przedwiośńe
 • 26.11.2011 16:23

Oj Lato, Lato, co żeś polskiej piłce dobrego zrobił jako piłkarz, to musiałeś spie***lić jako działacz. Szkoda mi cię, nie szanuję cię, nie jesteś żadną legendą polskiej piłki, chyba że wziąć pod uwagę, że różne są legendy. Szkoda, szkoda, szkoda, a chłop tak wielce zasłużony był... BYŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 26.11.2011 15:38

Lato ma ma mentalnosc tak prymitywna ze nie wie nawet co nagannego jest w braniu lapowek.Wie tylko ze tego chyba nie wolno zwyklym obywatelom , ale jemu juz nie koniecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polski Związek Piłki Nożnej i całe środowisko futbolowe jest jedną, wcale nienajgorszą z sitw grupujących skorumpowane i chciwe, nowobogackie elity. Tak zwana transformacja ustrojowa uruchomiła proces gnilny społeczeństwa polskiego, który może zostać powstrzymany tylko przez odejście od konsumpcjonizmu w stronę modelu społecznego opartego o wzory pochodzące od wyższych wartości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacenty Nowak
 • Jacenty Nowak
 • 26.11.2011 14:15

Pan Grzegorz Lato ( nie znam osobiście, jeno z telewizorni ) to człowiek reagujący na bzdury dowcipkowaniem, a ludziska tego nie lubieją! Taki człowiek długo będzie tak reagował. Przyjdzie moment, gdy to go rozwścieczy. Jego adwokaci wystąpią..., sądy przydzielą, komu się da i ile się da,.. i będzie, okiej. Do komentarza pani Barbary Romer-Kukulskej dodam, że nie ma nawet podejrzanego. Są mętne "dowody" i majaczenie "sprawiedliwych", ot co!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Arogancja, buta i chamstwo. Są dowodami na to kto stoi za Latem. Dlatego jeśli nawet gdyby były dowody na jego winę, to i tak nikt w Polsce nie śmie tknąć Laty. Bo za duże pieniądze zostały już zaangażowane w ME. A gdy Platini pogniewa się na Polskę to można wiele stracić. Niestety to tylko mafia z nią się nie wygrywa. A jedynie idzie na kompromis. Była już nie jedna afera w PZPN i co i nic tego szamba się nie dotyka. I to tyle co w tym temacie można powiedzieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 26.11.2011 10:41

nawet te skrajnie pro-rządowe media zaczynają zauważać że wielkość i zasięg korupcji w Polsce zagraża bytowi państwowemu Polski.

zauważają coś co PiS widział i o czym PiS mówił od dawna.

tylko na tym forum niektóre kobiety (jadwigi ele, barbary ) ciągle są w oparach PO-wskich

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.