Facebook Google+ Twitter

Lato tuż Obok dla małych i dużych. Co, gdzie i kiedy?

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-07-18 10:49

Białołęcki Ośrodek Kultury w Warszawie bazuje na doświadczeniu pracy z lokalną społecznością. Wierząc w sens integracji społeczności lokalnej stworzył bogaty i zróżnicowany program dla dzieci i dorosłych.

 / Fot. BOK 21-26 lipca: Tydzień land artu
Gałęzie, sznurek, trochę liści i mamy sztukę z parkiem w tle. Pod warunkiem, że znajdą się ręce do pracy. Wystarczy dołączyć do artystycznej ekipy i wspólnie stworzyć tymczasowe dzieło sztuki z naturalnych surowców. Nad pracami będą czuwać projektantki - Anna Wójcik i Matylda Sałajewska.

28 lipca-2 sierpnia: Tydzień nieba
Ile historii mieści się w jednej chmurze? Czy bujaniem w obłokach można przywołać złotą rybkę? BOK zaprasza do kreatywnego opowiadania z chmur oraz zabaw inspirowanych niebem oraz tworzenia razem z Izą Rutkowską złotej rybki spełniającej marzenia pomyślane w barakowozie.

Taras Kultury działa na zasadzie bezgotówkowej wymiany. Głównym celem jest zrzeszanie ludzi, zachęcanie do wspólnego działania, sąsiedzkiej wymiany i zabawy. Dlatego, aby napić się kawy nie musisz wydawać pieniędzy. Wystarczy, że coś przyniesiesz lub zrobisz w zamian. Na przykład: upiekłeś ciasto? Przynieś. W zamian napijesz się dobrej kawy czy mrożonej herbaty.

Plażowy klimat
Aranżacją przestrzeni tarasu ośrodka na van Gogha zajęła się znana malarka, scenografka i projektantka Anna Czarnota. Stworzyła w tej części Tarchomina plażową strefę relaksu. W lecie najbardziej pożądanym miejscem rekreacji i wypoczynku jest właśnie plaża i jej nieodłączny Beach bar. Taras Kultury na ten słoneczny, letni czas stanie się takim właśnie piaskowym przyczółkiem.
Do realizacji projektu dizajnerki poproszono dzieci z Ośrodka Pomocy Społecznej na ul. Porajów oraz osadzonych z Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Zarówno dzieci jak i osadzeni mieli swój wkład w projekt i wykonanie elementów aranżacji.

Program Tarasu Kultury jest interesujący. W każdy piątek odbywają się Piątkowe Wariacje czyli wydarzenie artystyczne – koncerty lub teatr improwizowany.

24 lipca godz.19:00 Wariacje muzyczne
Poeci Jezior - zespół poruszający się w ramach nieistniejącego gatunku surf-polo, powołany z inicjatywy Bartosza Krajewskiego - kongisty/bongosisty zespołu Spokoarmia i Maćka Łepkowskiego - stołecznego ekologa i aktywisty, w celu poszerzania horyzontów muzycznych i walki o zachowanie endemicznych wielkomiejskich gatunków przyrody.
Zespół powstał w roku 2012 jako duet, w 2013tym do składu dołącza Maciej Chmielewski aka Chmielu, obecny basista zespołu. 2014 to pierwszy rok oficjalnej działalności grupy która koncertuje i pracuje nad pierwszym albumem który ukaże się na przełomie 2015/2016.

26 lipca godz. 16:00 Sąsiedzka schadzka - imieniny Anny. Potańcówka przy muzyce Warsaw Dixielanders
Wszystkie Anny, Hanny i Grażyny mile widziane! Może uda się pobić rekord liczby solenizantek na metr kwadratowy? Początek o 16:00 kulturalnym podwieczorkiem a o 18:00 zaczną się imieninowe podrygi do muzyki Warsaw Dixielanders.
Na repertuar zespołu Warsaw Dixielanders składają się standardy jazzu tradycyjnego, a także ciekawe przeróbki polskich utworów z okresu przedwojennego i powojennego. The Warsaw Dixielanders powstał w 2007 roku z inicjatywy Mariusza Wnuka – puzonisty i grupy warszawskich jazzmenów wywodzących się z wielu byłych i obecnych zespołów ("Vistula River Brass Band", "Asocjacja Hagaw", "Blues Fellows Dixieland Group", "Gold Washboard" i innych).

31 lipca godz. 17:00 Wariacje warszawskie w ramach obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego
Wigilię obchodów 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego proponuje się spędzić słuchając anegdot o stolicy oraz grając w planszówki tematycznie związane z miastem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Organizatorzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wow! Charleston wprawil mnie w dobry poranny nastrój! Nazwa Sasiedzka Schadzka cudna! kto ją wymyslił?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myslę, że by się Pan dobrze bawił na Sąsiędzkiej Schadzce przy muzyce Warsaw Dixielanders, np. przy tym
https://www.youtube.com/watch?v=V4MorLyWUsQ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie szkodzi obejrzalem za to stronkę Poetów Jezior https://www.facebook.com/poecijezior

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będzie Pan niepocieszony. Nie filmowałam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za przypomnienie Dyzia dziekuje pani Ewo i podziwiam jak ciekawe nazwy maja warsztaty w Białolęce! Także formy zabawowe i w podsumowaniu wykladowce muzyki. Widzę podobne dzialania w moich stronach w MDK w Andrychowie ale brak im przejrzystych nazw. Wczoraj podziwialem kunszt występujących dzieci (9 - 16 lat) w spektaklach tańca i ruchu w dziecięcej "NOCY TEATRUz MDK i WDK w Pisarzowcach... Opisujję takie wydarzenia w lokalnym medium, dokumentuję filmowo w youtube. Czy poleci Panu jakiś zapis wideo z warsztatów w Białołęce?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Małgosiu, nie pozostaje Pani nic innego jak przyjechać do stolicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obloki nastrajają do różnych marzeń

"Położył się Dyzio na łące,
Przygląda się niebu błękitnemu
I marzy:

"Jaka szkoda, że te obłoczki płynące
Nie są z waniliowego kremu...
A te różowe -
Że to nie lody malinowe..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do bujania w obłokach to zdarza mi się to gdy na niebie widzę chmure o ciekawym ksztalcie - a to jakiegoś potwora, a to mitologicznej postaci z brodą,... itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fantastyczne tematy... "Czy bujaniem w obłokach można przywołać złotą rybkę?" A chętnie wzięłabym udział:):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.