Facebook Google+ Twitter

„Lato w mieście” i w tym roku zagości w Warszawie

Darmowe warsztaty plastyczne i umuzykalniające. Spektakle teatralne, zajęcia sportowe i wiele innych atrakcji. W Warszawie znów zagości „Lato w mieście”.

 / Fot. PlakatWszystko rozpocznie się 22 czerwca, a zakończy 28 sierpnia. Środki finansowe przeznaczone na realizację przedsięwzięcia - ok. 10 mln zł - pochodzą w całości z budżetu m.st. Warszawy. W ramach programu, władze zorganizują m.in.: zajęcia sportowe, koncerty, wyprawy do ZOO.

Akcja ma również charakter edukacyjny. Najmłodsi będą mogli poznać tajniki różnych kultur, posiąść wiedzę na temat najnowszych osiągnięć nauki. W Centrum Nauki Kopernik odbędą się specjalne pokazy, dzięki którym młodzież będzie miała szansę odkryć np. czym jest ciśnienie i środek ciężkości. Letnią Szkołę Fizyki dla uczniów ostatnich klas gimnazjum przygotował Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Młodzi mieszkańcy Warszawy będą mogli wysłuchać wykładów, które poprowadzą wybitni naukowcy.

W stolicy będzie można także wziąć udział w Dziecięcych Ogrodach Muzycznych, poświęconych kulturze Skandynawii. Dzieci poznają twórczość Astrid Lindgren oraz obejrzą filmy animowane, zrealizowane na podstawie „Pippi Langstrump”.

To tylko niektóre z propozycji przewidzianych na tegoroczne lato. Jak widać, jest z czego wybierać. Dzieci zatem nie będą miały czasu na zwykłe wakacyjne lenistwo. Wszystko zależy jednak od ich aktywności i zaangażowania.
"W tym roku też będziemy starali się spowodować, żeby poziom zadowolenia się nie zmniejszył" - zapewnia w wypowiedzi dla RMF FM Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent Warszawy.

- Ten wolny czas spędzę w Warszawie – twierdzi Paulina. – W lipcu odwiedzi mnie tutaj moja młodsza siostrzyczka. Dzięki akcji „Lato w mieście” nie muszę obawiać się, że dopadnie nas nuda. Już teraz wiem, że zabiorę ją do ZOO, a potem pójdziemy na basen… Jestem pewna, że będzie zachwycona. Myślę, że organizatorzy projektu powinni zostać nagrodzeni za znakomity pomysł.

Letnia akcja m. st. Warszawy to wspaniałe rozwiązanie także dla młodych rodziców. Dzięki projektowi nie muszą oni już zastanawiać się nad odpowiedzią na pytanie: „Co zrobić z dzieckiem w czasie wakacji?” Zawsze bowiem, można wysłać je na profesjonalne i bezpieczne zajęcia w ramach „Lata w mieście 2009”. Większość rodziców twierdzi, że akcja jest bardzo potrzebna i powinna być kontynuowana. Zdarzają się nawet tacy, którzy mile wspominają ją z okresu swego dzieciństwa.

Niektórzy mają jednak wątpliwości:
"Zapisałam syna na „Lato w mieście” w szkole innej niż jego i dosyć daleko od nas (ta sama dzielnica - Bemowo), bo tak nam pasował termin. Teraz oczywiście jestem trochę przerażona, bo według rozpiski zajęcia odbywają się w godz. 8.00–16.30, co oznacza, że dziecko ma opiekę od godziny zdecydowanie za późnej i do zdecydowanie za wczesnej – wypowiada się jedna z pań na forum dyskusyjnym maluchy.pl. – Zawożenie go na 8.00 i odbieranie o 16.30 równa się w naszym przypadku spóźnianiu się do pracy minimum pół godziny i wychodzeniu tyle samo wcześniej" – dodaje.

Szczegółowe informacje, programy i harmonogramy do przeczytania na stronie miasta um.warszawa.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.