Facebook Google+ Twitter

Łatwiej zostać tajnym agentem niż policjantem

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2010-03-18 12:22

Rząd chce zmienić ustawę o policji. Jej niejasne zapisy zamykają drogę do służby kandydatom, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat dostali mandat.

Interpelacje w tej sprawie złożył poseł PSL z Wielunia Mieczysław Łuczak. Wiceminister spraw wewnętrznych odpisał, że resort sprawę wyprostuje.

Przepisy ostatnio się nie zmieniały, ale w październiku 2009 r. policja zmieniła interpretację jednego z zapisów. Chodzi o niekaralność kandydatów. Przez lata jasne było, że chodzi o przestępstwa. I nikt nie brał pod uwagę mandatów za wykroczenia drogowe. Pół roku temu policjanci z większą surowością zaczęli interpretować ten punkt. Masz mandat - nie masz pracy.

- Co więcej, taka interpretacja nie jest stosowana wszędzie, tylko w niektórych województwach, między innymi w łódzkim, śląskim i dolnośląskim. To jakiś absurd - denerwuje się poseł Mieczysław Łuczak. - Rozmawiałem z trzema osobami, które właśnie z powodu mandatów nie dostały się do łódzkiej policji. Stąd moja interpelacja. I jeżeli w ciągu dwóch miesięcy rząd nic z tym nie zrobi, sam wniosę poselski projekt zmiany ustawy o policji - dodaje Łuczak.

Autor: Piotr Brzózka
Czytaj więcej w serwisie: Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.