Facebook Google+ Twitter

Latynoskie rytmy w Chorzowie

Na Śląsku, dla fanów latynoskich rytmów, przygotowano specjalną niespodziankę. W starochorzowskim Domu Kultury, 3 marca br. po raz pierwszy odbędzie się maraton zumby fitness. Poza tańcem, na uczestników czekają też inne atrakcje.

Zumba / Fot. Brittany Carlson (USAG Stuttgart)Z okazji Dnia Kobiet, w sobotę 3 marca, oddział Domu Kultury w Chorzowie przygotował maraton zumby fitness. Poza trzygodzinnymm „szaleństwem” pod okiem instruktorów, atrakcjami będą: pokazy tańca, losowanie nagród oraz specjalistyczny sklep, w którym będzie można zakupić oryginalne gadżety i ubrania do tańca.

Organizatorzy zapewniają dobrą zabawę oraz szeroką skalę wydarzenia.
„Będziemy się starali, aby był to największy maraton zumby na Śląsku, jest to też oficjalnie długo oczekiwany pierwszy taki maraton w Chorzowie, objęty patronatem prezydenta miasta. Zapewniamy szereg atrakcji, w tym gościa specjalnego: instruktorka zumby pochodząca z Kuby, Pani Regla Maria Hernandez Madej" – mówi Łukasz Minorczyk, Akademia Tańca Silesia.

Zumba to taniec, który wywodzi się z Ameryki Południowej. Swoje bezpośrednie korzenie ma w Kolumbii. Powstała w połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Za twórcę uznaje się tancerza i choreografa Alberto „Beto” Pereza, który pewnego dnia na swoje zajęcia przyniósł kasetę z muzyką latynoską zamiast do ćwiczeń aerobiku. Instruktor poradził sobie, mieszając aerobik z odmianami tańca takim jak: salsa, flamenco czy samba. Zajęcia zakończyły się sukcesem, a twórca postanowił rozpowszechnić swój pomysł.

Taniec przywędrował do Polski z USA, gdzie obecnie jest jedną z najpopularniejszych form aktywności fizycznej. W swoich zasadach zumba zawiera podstawy aerobiku, treningu interwałowego oraz oporowego. Długotrwałe i systematyczne uczęszczanie na zajęcia skutkuje znaczną poprawą kondycji
i zrzuceniem zbędnych kilogramów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.