Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2474 miejsce

Laureaci i Ørganek na zakończenie "Wielkiego Ognia" w Ostrowcu Świętokrzyskim

Koncertem Tomasza Organka i jego zespołu zakończył się w niedzielę (9 lipca 2017 r.) w Ostrowcu Świętokrzyskim XI Festiwal Muzyczny im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień".

Zwycięzca XI Wielkiego Ognia - zespół Omni mOdO z Poznania. / Fot. Krzysztof KrzakWystęp najbardziej popularnego teraz muzyka i jego formacji Ørganek poprzedzony został drugą częścią przesłuchań konkursowych dla młodych wykonawców. Prezentacje te oceniało jury w składzie: Andrzej Chochół, Marcin Bracichowicz (gitarzyści) i Marek Wiernik (dziennikarz muzyczny). Ich werdykt był wyjątkowo zgodny z opinią publiczności XI Festiwalu Muzycznego im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień". Obydwa gremia za najlepsze uznały występ grupy Omni mOdO z Poznania w składzie: Daniel "Wolny" Moszczyński - wokal, Marcin "Kaziu" Kaźmierczak - gitara, Adam "Majek" Majewski - bas oraz
Agnieszka Matuszczak - bębny. W koncercie laureatów zaprezentowali swoje przeboje "Mama lepiej wie" i "Gdzie są mojePola Chobot & Adam Baran - laureaci II nagrody. / Fot. Krzysztof Krzak pieniądze?". II nagrodę otrzymał duet Pola Chobot & Adam Baran. Za najlepsze wykonanie coveru z repertuaru Miry Kubasińskiej nagrodzono songwriterkę i wokalistkę Ofelię, czyli Igę Krefft (Ulę z serialu "M jak miłość") i jej zespół. Za najlepszą instrumentalistkę uznano Dianę Domagałę, śpiewającą skrzypaczkę ze szczecińskiej grupy Cherry Daiquiri.

Tomasz Organek. / Fot. Krzysztof KrzakA po wręczeniu nagród i po koncercie laureatów ostrowieckim amfiteatrem wypełnionym publicznością do ostatniego miejsca zawładnął Tomasz Organek i jego zespół w składzie: Adam Staszewski (bas), Robert Markiewicz (perkusja) i klawiszowiec, Tomasz Lewandowski. Formacja powstała w 2013 roku i szturmem zawładnęła polskim rynkiem muzycznym po wydaniu płyty "Głupi", która szybko zdobyła status platynowej. Ørganek był nominowany do nagrody Fryderyka,Formacja Ørganek zagrała na zakończenie festiwalu imienia Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzak zdobył nagrodę Programu III Polskiego Radia i nagrodę imienia Grzegorza Ciechowskiego. W roku 2016 lider formacji, Tomasz Organek, został zaproszony do pełnienia funkcji dyrektora muzycznego Orkiestry Męskiego Grania 2016. W tym samym roku wydał drugi krążek zatytułowany "Czarna Madonna" z przebojami "Wiosna", "Mississippi w ogniu", który to materiał prezentowany jest podczas koncertów, także podczas tego, który z pewnością zajmie poczesne miejsce wśród wydarzeń artystycznych bieżącego roku w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.