Facebook Google+ Twitter

Laureaci Konkursu Chopinowskiego wystąpią we Wrocławiu

W najbliższą niedzielę (25 października) triumfatorzy Konkursu zaprezentują się w Narodowym Forum Muzyki. Towarzyszyć im będzie dyrygowana przez Marka Pijarowskiego Orkiestra Symfoniczna NFM.

 / Fot. AP Photo/Alexander ZemlianichenkoDo XVII edycji Konkursu Chopinowskiego zgłosiła się rekordowa liczba kandydatów: 450 pianistów z 45 krajów. W wyniku eliminacji do grona uczestników dopuszczono 84 cztery osoby.

20 października poznaliśmy zwycięzcę konkursu, został nim Koreańczyk Seong-Jin Cho. Tuż za nim uplasowali się Charles Richard-Hamelin z Kanady i Kate Liu reprezentująca Stany Zjednoczone.

Tegoroczny konkurs cieszył się niespotykanym dotychczas zainteresowaniem wśród Polaków. Elitarne zmagania przyciągnęły przed telewizory i radioodbiorniki miliony słuchaczy.

Regulamin konkursowy przewiduje, że w końcowym etapie finaliści muszą wykonać jeden z Chopinowskich koncertów. Podczas niedzielnego wieczoru, na świeżo po warszawskim finale, laureaci XVII edycji oprócz utworów solowych wykonają także koncert Fryderyka Chopina. Tym razem towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Narodowego Forum Muzyki pod batutą Marka Pijarowskiego.

Bilety na koncert w cenie od 25 do 130 złotych rozeszły się na pniu. Biletów nie ma już od kilku tygodni. NFM poinformowało, że nie jest planowana dodatkowa sprzedaż. Szczęśliwi ci, którym udało się zdobyć bilety. Zapowiada się piękny wieczór.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.