Facebook Google+ Twitter

Lawina poradników

Poradniki pokazują nam sprawdzone sposoby, przetestowane przez wielu, którzy odnieśli sukces. Napisane przez uznane w swoich dziedzinach sławy, cieszą się poczytnością, bo dają gwarancję na szybki sukces.

Rynek czytelniczy zarzucony jest różnego rodzaju poradnikami. Dotyczą praktycznie wszystkiego. Uczą nas jak gotować, uczyć się języków, dbać o figurę, odchudzać się, wychodzić z kryzysu, rzucić palenie, wyjść z alkoholizmu, narkotyków, odzyskać żonę, dzieci, spokój i znaleźć sens życia.

Czy pomagają?

I tak i nie. Wszystko co osiągamy w życiu zależy od jakości nawyków, które posiadamy, które ciągle rozwijamy. Jedne z nich przybliżają nas do sukcesu. To te, które stosunkowo trudno w sobie wyrobić, bo bardzo często wiążą się bezpośrednio z utratą czegoś miłego, na przykład słodyczy, albo z koniecznością wcześniejszego wstawania, wysiłku fizycznego. Inne skutecznie niweczą wszystkie nasze starania i jak nietrudno się domyślić lubimy je, chociaż zdajemy sobie sprawę, że szkodzą. Na przykład zrobię to jutro, a dzisiaj jeszcze niech będzie po staremu - myślimy odwlekając jakąś sprawę. Każdy lubi przecież trochę poleniuchować. Poradniki pokazują nam, które z naszych nawyków mamy zmienić, żeby odnieść upragniony sukces lub chociażby się do niego przybliżyć, a które ciągle rozwijać i doskonalić.

Od nas samych zależy jednak, czy poradniki spełnią swoje zadanie, czy będą tylko kolejną książką, która łapie kurz na półce w pokoju.

Poradniki pokazują nam sprawdzone sposoby, przetestowane przez wielu którzy odnieśli
sukces. Napisane przez uznane w swoich dziedzinach sławy, staje się dla wielu gwarancją na szybki sukces i zmianę sytuacji na wymarzoną dla wielu, którzy po nie sięgają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Po poradniki sięgamy też, bo myślimy, że znajdziemy właśnie proste, wygodne, podane na talerzu rozwiązania. Tymczasem pojawia sie problem - tą wiedzę mniej lub bardziej przydatną trzeba jescze umieć wcielić w życie a z tym chyba mamy największy problem, bo to już wymaga większego wysiłku niż samo czytanie.
Czytanie poradników to taka moja słabość, szczególnie tych związanych z psychologią. Niektóre mnie śmieszą, w niektórych wśród bezsensów znajduję jedno zdanie, które motywuje mnie do działania. Polecam osobom, które mają zdrowe podejście do życia i potrafią wyciągać z nich to co rzeczywiście ma sens, dotyczy to zarówno poradników życia osobistego jak i zawodowego. Niestety zazwyczaj osoby, które sięgają po poradniki są już po "traumie", już mają określony problem więc - czy taka osoba jest w stanie realnie spojrzeć na to co zawiera treść poradnika, na jego podstawie zrozumieć co powinna zrobic i jeszcze wcielic to w życie? Wątpię. A poradników pomagających zapobiec przynajmniej niektórym sytuacjom nie ma. Musimy liczyć bardziej na siebie, jak to słusznie p.Henryk stwierdził :"Odrobina samokrytycyzmu, ostrożności i nieufności wobec obcych, jeszcze nikomu nie zaszkodziła".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkich zagrożeń nigdy się nie wyeliminuje, ale wielu można uniknąć dzięki wcześniejszemu przygotowaniu. Odrobina samokrytycyzmu, ostrożności i nieufności wobec obcych, jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak to zdecydowanie nasza narodowa przypadłość. Chciałem pokazać ze mało jest tych rad które przed działaniem pokazują co robić jak się zachować i czego się wystrzegać. Zobacz Drogi Henryku że w tv pokazuje się ofiary gwałtu, osoby które zostały oszukane a nie ma programów które uczyłyby jak się nie dać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Mądry Polak po szkodzie" - to stwierdzenie nie ulega dewaluacji. Po poradniki sięgamy post factum, bo wcześniej w swojej naiwności ufamy, że jesteśmy nieomylni, mamy rację, wiele potrafimy, a jeśli nie - to się nauczymy, itd. Moim zdaniem błędy wychowawcze powodują, że nie potrafimy w porę wyciągać wniosków i słuchać innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.