Facebook Google+ Twitter

Ławrow: nie zmieniliśmy stanowiska w sprawie tarczy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-11 12:59

Zakończyło się spotkanie ministrów spraw zagranicznych Polski i Rosji. Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow powiedział, że rozmowy przebiegły pomyślnie i w dobrej atmosferze. Zastrzegł jednak, że obie strony nie we wszystkim się zgadzają.

Rosyjski dyplomata powiedział, że rozmowy z ministrem Sikorskim odbyły się w kontekście porozumień, zawartych przez premiera Tuska w Moskwie w czasie jego niedawnej wizyty. Dodał, że poruszono między innymi kwestie bezpieczeństwa, którymi zajmuje się rada NATO-Rosja, oraz współpracę historyków z obu krajów.

Ławrow podkreślił, że Rosja nie zmieniła stanowiska w sprawie umieszczenia w Europie elementów trzeciego rejonu pozycyjnego Stanów Zjednoczonych, jak Rosja określa tarczę antyrakietową. Rosyjski dyplomata zaznaczył, że Moskwa nie dostrzega zagrożeń, ale nie może ignorować faktu, że w Europie instalowana jest integralna część systemu militarnego Stanów Zjednoczonych. Był on przez lata regulowany przez umowy pomiędzy Moskwy z Waszyngtonem, wypowiedziane już dawno przez Amerykanów.

Ławrow mówił, że obecnie Stany Zjednoczone próbują instalować elementy tarczy w różnych częściach globu, a nawet w kosmosie, przeciwko czemu protestują różne kraje, w tym państwa UE.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.