Facebook Google+ Twitter

Ławrow: Polska popełniła błąd wybierając tarczę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-09 07:42

Szef rosyjskiej dyplomacji uważa, że Polska popełniła błąd decydując się na tarczę antyrakietową. Siergiej Ławrow w wywiadzie dla TVP Info na trzy dni przed wizytą w naszym kraju skrytykował fakt, że decyzję o umieszczeniu w Polsce elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej wiąże się z konfliktem na Kaukazie.

Mimo to - jak zapowiedział Ławrow- Moskwa nie zamierza mieszać się do polskiej polityki. Przekonywał też, że ktoś w Polsce podsyca antyrosyjskie nastroje. "Jest wiele osób, które chciałyby na sytuacji z Gruzją osiągnąć antyrosyjskie cele" - mówił.

Siergiej Ławrow wyraził ubolewanie, że polskie władze zajęły krytyczne stanowisko w sprawie Gruzji, że nazwały rosyjską politykę „imperialną" i użyły twardych słów. Podkreślił jednak, że Moskwa "nie szuka zemsty".
Szef rosyjskiej dyplomacji zapowiedział też, że Rosja nie zamierza zakręcać kurka z gazem krajom, które krytykują jej postępowanie na Kaukazie. "Będziemy sprzedawać i ropę i gaz i inne bogactwa naturalne wszystkim tym krajom, które chcą je kupować" - mówił Ławrow w TVPInfo. Dodał, że Europa ma prawo niepokoić się o bezpieczeństwo energetyczne, ale nie ze strony Rosji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sam jesteś jednym wielkim błędem, Ławrow.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.