Facebook Google+ Twitter

Ławrow przyjedzie do Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-07 07:24

We wrześniu do Polski przyjeżdża szef rosyjskiej dyplomacji Sergiej Ławrow - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Według informatorów dziennika jest to dowód na to, że stosunki Warszawa - Moskwa stają się normalne.

Szefowie dyplomacji Radosław Sikorski i Sergiej Ławrow usiądą do stołu mimo napięć wywołanych zapowiedzią instalacji w Polsce elementów tarczy antyrakietowej i odwetowych gróźb ze strony Rosji.

Jednym z tematów wrześniowych rozmów będzie spór o Cieśninę Pilawską, który toczy się od prawie 10 lat. Znajdująca się pod rosyjską kontrolą cieśnina to jedyne połączenie Zalewu Wiślanego z Bałtykiem i zarazem jedyna droga morska do portu w Elblągu. Rosja kilka razy wstrzymywała - na krótko - ruch polskich statków na niej, by w 2006 roku niespodziewanie zamknąć cieśninę na stałe.

Źródła "Gazety Wyborczej" twierdzą, że w tej sprawie doszło do zbliżenia stanowisk Polski i Rosji, choć na porozumienie przyjdzie czekać dłużej niż do wizyty Ławrowa. Z informacji "Gazety" wynika, że w notach dyplomatycznych wymienionych między Warszawą a Moskwą jest wzmianka o przyjeździe do Polski nowego premiera Rosji i byłego prezydenta Władimira Putina. Rozmówcy gazety zastrzegają jednak, że terminu takiej wizyty jeszcze nie ma.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.