Facebook Google+ Twitter

Ławrow z wizytą w Abchazji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-14 21:07

Minister spraw zagranicznych Rosji mówi, że w przyszłości między jego krajem i Abchazją granica będzie tak przezroczysta jak między państwami Unii Europejskiej. Siergiej Ławrow który dziś przebywał w Suchumi zapowiedział podpisanie na najwyższym szczeblu i w najbliższym czasie rosyjsko-abchaskiego porozumienia o przyjaźni i współpracy wzajemnej.

Minister Ławrow poinformował, że porozumienie będzie gwarantować bezpieczeństwo Abchazji. Rosyjski polityk dodał, że omawianie spraw bezpieczeństwa na Kaukazie nie jest możliwe bez udziału Osetii Południowej i Abchazji.

Szef rosyjskiego MSZ powiedział, że Moskwa nie stawia sobie za cel odsunięcia od władzy prezydenta Gruzji, z którym - jak stwierdził - rosyjskie władze przez lata próbowały znaleźć kontakt. Według ministra Ławrowa Micheil Saakaszwili swoimi działaniami przeciwko Osetii Południowej i Abchazji faktycznie sam zrezygnował ze współpracy.

Z kolei prezydent Abchazji Siergiej Bagapsz powiedział, że na razie nie może być mowy o masowym powrocie ludności gruzińskiej, która w obawie przed wojną opuściła ten region.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.